terapisi

terapisi Haberleri

terapisi haberleri sayfasında terapisi haberlerini bulabilir tüm terapisi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. terapisi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 97 haber bulunmaktadır.

Depresyona yatkın mısınız? | 6 soruda depresyon

Depresyona yatkın mısınız? | 6 soruda depresyon

Özgür Gökmen Çelenk, Psikiyatri Uzmanı Dr. Sena Güneytepe ile yaptığı röportajında duygularını belli etmekte zorlanan kişilerin depresyona daha yatkın olup olmadığını, başka ruhsal sorunların depresyona yol açıp açmayacağını ve kişilik yapısının depresyona eğilimli olup olmamakta etkili olup olmadığına dair yanıtlar aradı. Bazı kişilik yapılarının depresyona yatkın olduğunu öğrendiğimiz bu röportada aynı zamanda yoga, nefes terapisi gibi tekniklerin depresyon tedavisinde kullanılıp kullanılamayaağını da öğrendik. 6 soruda depresyon yazımızla depresyon kimlerde daha çok görülür, cevabını öğrenin.
Ünlülerin Cep'ten güzellik tüyoları

Ünlülerin Cep'ten güzellik tüyoları

Bu haftaki köşemizde milyonların sevdiği birbirinden renkli isimleri ağırladık ve kendilerine sağlık ve güzellik için kullandıkları mobil teknolojileri sorduk. Hepsi bu konuyla ilgili en az bir uygulama indirmiş. Spor salonlarına gitseler de günün farklı saatlerinde tek başlarına da antrenman yapıyorlar. Suyu düzenli içmeye, yogaya ve nefes terapisine çok özen gösteriyorlar.
Uzmanından Alzheimer’a karşı müzik terapisi önerisi

Uzmanından Alzheimer’a karşı müzik terapisi önerisi

Müzik terapisi uygulanan Alzheimer hastalarında anksiyete ve depresyonun azaldığını söyleyen Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Gülay Kenangil, “Araştırmalarda müzik terapisi alan hastaların konuşmalarında akıcılıklarını daha fazla iyileştirdikleri ve psikiyatrik semptomlarının daha hızlı azaldığı gözlenmiştir” dedi.
Duyusal odaklı seks terapisiyle aşkınızı mükemmelleştirin

Duyusal odaklı seks terapisiyle aşkınızı mükemmelleştirin

Bırakın ilişkinize uzman eli değsin, ilişkiniz güçlensin. Sağlıklı bir cinsel yaşam uzun süreli ilişkilerde çiftlerin karşılıklı mutlulukları için oldukça önemlidir ve bu çeşitli yöntemlerle iyileştirilerek çiftlerin birbirlerine duyusal anlamda çok daha yakın hissetmelerine neden olur. Her ilişki daime geliştirilebilir. İşte ayrıntılar...
Bel ve sırt ağrılarını hafifleten 7 egzersiz

Bel ve sırt ağrılarını hafifleten 7 egzersiz

Sırt ağrısı çekiyorsanız, yoga sadece doktorun emrettiği şey olabilir. Yoga, yalnızca sırt ağrısını değil, ona eşlik eden stresi tedavi etmek için sıklıkla önerilen bir zihin-beden terapisidir. Uygun pozlar vücudunuzu rahatlatıp güçlendirerek kısa sürede kronik sırt ve bel ağrılarınıza iyi gelecek... / ÖZEL HABER
Yağ dokularını parçalıyor, kılcal damarları ve çatlakları azaltıyor!

Yağ dokularını parçalıyor, kılcal damarları ve çatlakları azaltıyor!

Konu kilo vermek olduğunda, hepinizin her türlü diyeti ve egzersizi duymuş, denemiş ve test etmiş olduğundan eminiz Peki buz terapisini duydunuz mu? Evet, buz terapisi! Uzmanlar soğukluğun yağların çözünmesini destekleyebileceğini söylüyor. Buz terapisi için isterseniz evde kendi yöntemlerinizi deneyebilirsiniz ya da güzellik merkezlerindeki soğutucu uygulamalardan faydalanabilirsiniz. İşte enine boyuna buz terapisi hakkında merak ettikleriniz... / ÖZEL HABER
Cilt gençleştiren mezoterapi hakkında merak edilenler

Cilt gençleştiren mezoterapi hakkında merak edilenler

Son zamanlarda birçok alanda kullanılan mezoterapi yöntemi, herkesin merak konusu oldu. Peki, mezoterapi nedir? Kimlere uygulanır? Mezoterapi kimlere uygulanmaz? Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?
Buz terapisi nedir, nasıl yapılır?  Buz terapisi ile zayıflanır mı?

Buz terapisi nedir, nasıl yapılır? Buz terapisi ile zayıflanır mı?

Buz terapisi, son zamanlarda özellikle zayıflamak isteyenlerin en çok aradığı konular arasına girdi. Hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulanan buz terapisinin zayıflamaya yardımcı olduğu gibi açlık ve acı çekmeye neden olan katı kilo verme rejimlerine de son vereceği konuşuluyor.
Vitamin detoksu ile cildinizi içten besleyin

Vitamin detoksu ile cildinizi içten besleyin

PRP ve cilt mezoterapisinden sonra gençlik aşısı gibi yüze enjekte edilen hücre yenileyici etkiye sahip bir diğer yöntem de vitamin detoksudur. Cildinizi besleyen ve kırışıklıklarınızı ciddi oranda onaran tek seans ancak 2 kür halinde gerçekleştirilen özel bir tedavidir. Böylece cildinizde hem mezoterapi hem cilt yenileme, hemde sadece kaz ayaklarında değil, tüm yüzdeki kırışıklıkları onaran doğal bir Botox etkisine sahip olursunuz
Oyun terapisi ne işe yarar?

Oyun terapisi ne işe yarar?

Oyun terapisi çocuğun yaşadığı birçok problem için çözüm sunabilir. Peki, oyun terapisi hangi durumlarda uygulanabilir? Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı Ilkgün Demir konu hakkında önemli bilgiler verdi.
Çocuklara oyun terapisi

Çocuklara oyun terapisi

"Oyun görünüşte akla uymaz ama çocuk oyunla akıllanır” demiş Mevlânâ Celalettin Rumi. 13. yüzyılda yaşamış bir mutasavvıfın bugünkü psikoloji biliminin de aktif uyguladığı oyunun çocuk gelişimindeki önemine değinmesi ne kadar hoş, değil mi? Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı İlkgün Demir konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Vapur terapisi

Vapur terapisi

Sevgili dünlük, yaklaşan bahar ayları ve her daim oynamaya hazır gönül yaylarımızla, İzmir’in en güzel zamanları başlıyor. Bademin, eriğin, kirazın çiçek açtığı, sürgün verdiği ve çimlerin yeşerdiği güzeller güzeli bahara doğru yürümekteyiz.
Bir çocuk masalı 'Eda’nın Renkli Dünyası'

Bir çocuk masalı 'Eda’nın Renkli Dünyası'

Hayaller gerçek oldu ve çocuklar Masal terapisti Melda Zirek’in eşliğinde hayal dünyalarını çizerek gerçeğe çevirdiler. Çocukların hayallerini animasyona çeviren 'Eda’nın Renkli Dünyası' adlı çalışmayı Gümeç Alpay sizler için anlattı.
Masal terapisi nedir?

Masal terapisi nedir?

Masal terapisi nedir? Masal terapisinin çocuklara yararları nelerdir? Masal terapisi; masal ve hikaye yoluyla çocukların içinde bulundukları durumu ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan özel bir terapi yöntemidir. Bu terapi 3 ile 11 yaş arasındaki tüm çocuklara uygulanabilir. Çocuklara özel bir terapi yöntemi olan masal terapi hakkında masal terapisti ve yazar Melda Zirek bilgi verdi.
Aldatmayı konu alan 10 harika film

Aldatmayı konu alan 10 harika film

Bazen bizi tek motive eden, avutan şey bizimle atnı durumları yaşamış insanlar olur. Bir sağlık problemi yaşarız, aynı hastalığı geçiren insanlar en yakınlarımız olur, bir bağımlılıkla mücadele ederken en büyük destekçilerimiz yine o bağımlılığı yaşayanlar olur. Bu yüzdendir psikologların insanları, grup terapilerine yönlendirmesi. Bir grup terapisine gidemediğimizde ya da psikolojik yardım alamadığımızda da imdadımıza sinema koşar. Sinemanın büyülü dünyasında her yaşanmışlığa yer vardır. Aldatma, zihnimizde en büyük yeri kaplayan, en aşılmaz travmaların sorumlusuyken... Etrafımızda daha önce aldatılan insanların hikayelerini dinlemek iyi gelir. Aldatıldıysanız ve teselliye ihtiyacınız varsa, işte aldatmayı konu alan 10 harika film!
Akut lösemide devrim; Kemoterapisiz iyileşme dönemi başlıyor

Akut lösemide devrim; Kemoterapisiz iyileşme dönemi başlıyor

Kanser tedavisinde kullanılan kemoterapinin yan etkileri arasında en bilindik olanları bulantı, kusma, saç dökülmesi, halsizlik ve yorgunluk gibi problemler yaşanabiliyor. Medipol Mega Üniversite Hastanesi Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Ömür Gökmen Sevindik, bütün bu yan etkilerden kurtularak kemoterapisiz iyileşme döneminin başladığını söylüyor.
Sıcak basmalarına ozon terapisi

Sıcak basmalarına ozon terapisi

Kadınların menopoz döneminde hormonal dalgalanmalar sebebiyle yaşadıkları şikayetlerden bahseden Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, bu şikayetleri ortadan kaldırmak için uygulanan ozon terapi tedavisini açıkladı.
Ozon terapisiyle ağrılarınıza veda edin

Ozon terapisiyle ağrılarınıza veda edin

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Doç. Dr. Didem Sezgin Özcan, “Ozon terapi, dolaşım bozuklukları, cilt yaraları, bağırsak iltihabı, enfeksiyon ve virüs kaynaklı hastalıklar, kas ağrıları, iltihaplı ya da dejeneratif eklem ve omurga rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa fayda sağlar. Özellikle kadınlarda görülen ve yaygın kas eklem ağrıları ile seyreden fibromiyaljide (kas romatizmasında) ağrı ve yorgunluk şikayetini azaltmada etkili bir tamamlayıcı tıp uygulamasıdır” açıklamalarını yaptı.
Oyun terapisinin çocuklara faydaları nelerdir?

Oyun terapisinin çocuklara faydaları nelerdir?

Klinik Psikolog Nilay Gürtaş, 2-12 yaş arası çocuklarda uygulanan ve problem çözme becerisini geliştiren, empati kurmayı ve dürtüleri kontrol etmeyi öğreten oyun terapisi ile mümkün olduğunu söyledi. Peki oyun terapisi nedir? Çocuklara ne gibi fayda sağlar?
Depresyon nasıl tedavi edilir? Depresyon ilaçları ne kadar süre kullanılmalı? Depresyon belirtileri

Depresyon nasıl tedavi edilir? Depresyon ilaçları ne kadar süre kullanılmalı? Depresyon belirtileri

Depresyon zaman zaman herkesin muzdarip olabildiği bir hastalık. Peki depresyon nasıl tedavi edilir? Depresyon ilaçları ne kadar süre kullanılmalı? Yoga, akupunktur, nefes terapisi depresyonu tedavi eder mi? Depresyon kendiliğinden geçer mi? Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kaan Kora, depresyon ile ilgili merak edilenleri yanıtlıyor.