uygunsuz içerik

uygunsuz içerik Haberleri

uygunsuz içerik haberleri sayfasında uygunsuz içerik haberlerini bulabilir tüm uygunsuz içerik haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. uygunsuz içerik haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarı

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, mobil iletişim araçları ve kontrolsüz internet kullanımı yaygınlaştıkça çocukların uygunsuz içerikle karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek ebeveynlere uyarıda bulundu.
MEB’den ailelere

MEB’den ailelere "Uygunsuz içerik" uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), salgın hastalık ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evde kalan çocukların internette geçirdiği zamanın arttığına dikkati çekerek, uygunsuz içerikler konusunda ebeveynlere uyarıda bulundu.
Çocuğuma teknolojik eğitimi nasıl vermeliyim?

Çocuğuma teknolojik eğitimi nasıl vermeliyim?

Çocuğuma teknoloji eğitimini nasıl vermeliyim? Nelere dikkat etmeliyim? diyorsanız cevabı videomuzda. Bebekler 36 aylık olana kadar teknoloji ile bir araya getirilmemelidir. İlk 36 ay zihinsel gelişim, dil ve motor becerileri için önemlidir, çünkü çocuklar ömür boyu kullanacakları zihinsel yetenekleri bu dönemde kazanırlar. İş dışında kalan saatleri teknolojiye ayıran ebeveynler çocukların zihninde boş vakitler teknolojiye ayrılır algısı oluşturur. Bu yüzden ebeveynler evlerindeki teknoloji alışkanlığını çocukları ile beraber belirlemelidir.
Çocukların iPhone ve iPad'inde ebeveyn denetimleri nasıl yapılır?

Çocukların iPhone ve iPad'inde ebeveyn denetimleri nasıl yapılır?

Çocuklarda ekran süresini ayarlamak mümkün. Ekran Süresi'ndeki İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları'nı kullanarak çocuğunuzun aygıtındaki belirli uygulama ve özellikleri engelleyebilir veya sınırlayabilirsiniz. iPhone ve iPad cihazlarındaki uygunsuz içerik, satın alma işlemleri, indirmeler ve gizlilik ayarlarını da sınırlayabilirsiniz. Peki, çocukların iPhone ve iPad'inde ebeveyn denetimleri nasıl yapılır? Çocuklarınızı zararlı içeriklerden korunması için işinize yarayabilecek bilgileri sizin için derledik.
Torba tasarıdan ‘Adnan Hoca yayınlarını’ engelleme formülü çıktı

Torba tasarıdan ‘Adnan Hoca yayınlarını’ engelleme formülü çıktı

Yeni torba tasarıda internet üzerinden yapılan yayınlara da RTÜK kontrolü geliyor. Düzenleme yasalaşırsa internetten yayın yapan kanalların lisans başvurusu değerlendirilecek ve tıpkı televizyonlar gibi, uygunsuz içerik halinde lisansları iptal edilebilecek