Verimlilik ve Teknoloji Fuarı

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Haberleri

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı haberleri sayfasında Verimlilik ve Teknoloji Fuarı haberlerini bulabilir tüm Verimlilik ve Teknoloji Fuarı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

TBMM Başkanı Şentop: İsraf etmeden tüketmek zorundayız

TBMM Başkanı Şentop: İsraf etmeden tüketmek zorundayız

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nın açılışında, "Biz tüketirken yeterli duyarlılığı göstermiyoruz. Toplam gayri safi milli hasılamız 4 trilyon lira. Biz her yıl gayri safi milli hasılamızın yüzde 15’ini israf ediyoruz. Yani yıllık 550 milyar liralık değerimizi çöpe atıyoruz. Hepimiz daha verimli üretmek, israf etmeden tüketmek zorundayız" dedi
Fuat Oktay duyurdu! En geç bir yıl içinde belge kalmayacak

Fuat Oktay duyurdu! En geç bir yıl içinde belge kalmayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda önemli açıklamalar yaptı. Oktay açıklamasında “En geç bir yıl içerisinde artık Türkiye'de belgeye değil, bilgiye dayalı bir iş anlayışına geçiyoruz. Kamunun kendisinin herhangi bir hizmeti kamudan alıyor olması için kapı kapı dolaşma süresini bitirmekte kararlıyız. Kamuda olan hiçbir belgeyi vatandaştan istememekte kararlıyız” dedi.