yağ tüketimi

yağ tüketimi Haberleri

yağ tüketimi haberleri sayfasında yağ tüketimi haberlerini bulabilir tüm yağ tüketimi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. yağ tüketimi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 8 haber bulunmaktadır.

Yağ tüketimiyle ilgili 10 korkunç bilimsel gerçek

Yağ tüketimiyle ilgili 10 korkunç bilimsel gerçek

Televizyonlar, doktorlar, gazeteler bangır bangır bağırıyor 'Yağ tüketmeyin' diye. Aslında hepimiz yağ tüketmememiz gerektiğini biliyoruz. Peki neden hala bu konuda kalıcı bir adım atmıyoruz. Yağız zararlarını gerçek anlamda bilmediğimiz için. Evet, yağlı yemeye devam edersek kilo veremeyiz. Zayıflamanın altın kuralı yağ tüketimini azaltmak. Ama neden? Aşağıda bilimsel gerçekler yağ tüketimini azaltmanıza yardımcı olacak.
Low Carb diyeti listesi: Low Carb diyeti nasıl yapılır? 1 haftada kaç kilo verilir?

Low Carb diyeti listesi: Low Carb diyeti nasıl yapılır? 1 haftada kaç kilo verilir?

Kadınlar her zaman fit ve güzel bir görünüme sahip olmak isterler. Bunun ön koşulu da her zaman sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenerek hem fit hem de güzel bir görünüme sahip olmak mümkün. Bunun yanı sıra fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler de belli başlı diyetleri uygulayarak fazla kilolarından kurtulabilirler. Özellikle Low card diyeti ile hızlı kilo vermek mümkün. Son dönemde oldukça popüler olan Low card diyeti düşük karbonhidrat ve yüksek yağ tüketimini önerir. Ayrıca bu diyette protein ağırlıklı bir beslenme stili tercih edilmektedir.
Dukan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Dukan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Dukan diyeti, yüksek oranda protein, düşük oranda karbonhidrat ve yağ tüketimi ilkesine dayanır. Dukan’a göre yüksek oranda protein tüketmek vücudun daha çok kalori harcamasına neden olacağı için kilo vermek kolaylaşır. Peki fazla protein tüketimi doğru mu? Uzman Diyetisyen Yusuf Öztürk’e göre dukan diyeti sağlıklı değil. Çünkü fazla protein tüketimine karşın az tüketilen karbonhidrat ve yağ vücutta vitamin ve mineral kaybına yol açabilir, protein tüketiminden kaynaklı artan kan basıncı da kalp hastalıkları için risk oluşturabilir. Tüm bunlara ilave olarak da aşırı yükleme yapılan böbreklerde ciddi rahatsızlıklar meydana gelebilir.
Metabolizma hızlandıran baharatlar nelerdir?

Metabolizma hızlandıran baharatlar nelerdir?

Kış mevsiminde azalan aktivite, uzayan geceler ile birlikte geç yenen yemekler, daha çok karbonhidrat ve yağ tüketimi ve azalan su içme ihtiyacına bağlı olarak metabolizmamız yavaşlar. Metabolizmayı canlandırmak için baharatların gücünden yararlanın. Diyetisyen Dilara Demirkan metabolizma hızlandıran baharatları açıkladı.
Her yağ zararlı değil, sağlık için faydalı yağlardan tüketmeye özen gösterin

Her yağ zararlı değil, sağlık için faydalı yağlardan tüketmeye özen gösterin

Ramazanda doğru beslenmeye özen gösterip, yağ tüketiminde dikkatli olmak gerekiyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, her yağın sağlıksız olmadığını ve vücudumuzun sağlıklı kalmak için faydalı yağlara ihtiyacı olduğunu söylüyor...
Sahurda tereyağı tüketmek zararlı mı?

Sahurda tereyağı tüketmek zararlı mı?

Yrd. Doç. Dr. İlhami Gültepe, ramazan ayında sahurda tereyağ tüketimini önermediklerini belirterek "Açlık döneminde metabolizma yavaşlıyor ve kendisini korumaya alıyor. Yavaşlamış metabolizmaya siz bir de yağ verirseniz kilo alırsınız" dedi.
'Yağ tüketin önerisi Türkiye'yi obez yapabilir'

'Yağ tüketin önerisi Türkiye'yi obez yapabilir'

Son zamanlarda medyada yağ tüketiminin sağlığa olan etkisine ilişkin yapılan açıklamalar kafaları karıştırdı. Dr. Canan Karatay yağ tüketimini tavsiye ve teşvik edici açıklamalarda bulunurken, 2010 yılında yapılan Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması sonuçları ise bu önerileri desteklemiyor
Eti sağlıklı tüketmenin 12 yolu

Eti sağlıklı tüketmenin 12 yolu

Kurban bayramında et tüketiminin artmasıyla birlikte yağ tüketimindeki artış sindirim sistemini yavaşlatıyor ve yoruyor. Bunun sonucunda da 'reflü ya da hazımsızlık' gibi sindirim problemleri ile besin zehirlenmeleri gibi önemli tablolar ortaya çıkabiliyor