Habur'da araç kuyruğu 30 km'yi buldu

Habur'da araç kuyruğu 30 km'yi buldu

Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a yük taşıyan kamyonların oluşturduğu kuyruk, 30 kilometreyi buldu

23 Kasım 2011, Çarşamba 17:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı’nda kamyonların oluşturduğu kuyruk, 30 kilometreye ulaştı.

Habur Sınır Kapısı’nda oluşan kamyon ve tır kuyruğu, Cizre sınırlarına kadar dayandı. Cizre’ye 10 kilometre uzaklıktaki Nördüş Köprüsü’ne kadar ulaşan kuyruklarda bekleyen kamyon şoförleri, yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdi.

Habur Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Hasan Eken AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla tatil yapan sürücülerin yüklerini alıp, Irak’a geçiş yapmak istediğini, bu ani yüklenme nedeniyle yoğunluğun arttığını söyledi.

Şırnak İl Özel İdaresi’ne ait Silopi’deki tır parkında yapılan restorasyon çalışmalarının da kuyrukların oluşmasına neden olduğunu belirten Eken, "Uzun araç kuyruklarının eritilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Araç kuyruğunu iki gün içerisinde sona erdirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Türkiye tarafında kuyrukta beklemek istemediklerini dile getiren kamyon şoförlerinden Hüseyin Yılmaz, "5 günden beri kuyruktayım. Kimse el uzatmıyor. Gece şoförleri soyuyorlar, mazotlarımızı çalıyorlar. Geceleri kimse gelmiyor. İkinci kapıyı açsınlar artık. Dünyanın hangi ülkesinde bu kadar kuyruk var. Bizim burada can güvenliğimiz dahi yok" dediler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çılgın Sayısal Loto sonuçları: 18 Eylül 2021 Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar