Hac için 9 yıl beklemişti...

Kabe'de bir vincin hacı adaylarının üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Trabzonlu Erol Karağaçlı'nın evi yakınları ile doldu

12 Eylül 2015, Cumartesi 12:47
A A
Hac için 9 yıl beklemişti...

Hacı olmak için gittiği Suudi Arabistan’da Kabe’de şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Mescid-i Haram’da bulunan bir vincin hacı adaylarının üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 107 kişiden biri olan Trabzonlu 61 yaşındaki Erol Karağaçlı’nın Trabzon’daki evi yakınları ile doldu.

Eşi Feride Karağaçlı ile hac görevi için Kabe’ye giden 3 çocuk babası Erol Karağaçlı’nın Boztepe Mahallesi Ecdat Sokak’taki evi taziye için gelenlerle doldu.

Gelenleri karşılayan Bahadır Karaağaçlı, anne ve babasının hac vazifesi için 9 yıl beklediklerini belirterek, "Acı haberi dün akşam saatlerinde aldık. Son görüşmemizde babam tavafa girdiklerini ve iyi olduklarını söyledi, ’Her şey çok güzel oğlum. Bol dua ediyoruz’ dedi. Annem ve babam hacca gitmek için yılllarca bekledi. Bu yıl nasip oldu. Allah, o kutsal topraklarda onu aldı. Her şey Allah’tan. Annemin yaralı olduğu bilgisini aldık. Kısa zamanda oraya ulaşmaya çalışacağız" dedi.

Trabzon’da berberlik yapan Erol Karaağaçlı’nın yaklaşık 20 gün önce eşi Feride Karaağaçlı ile birlikte Kabe’ye gitmek için Trabzon’dan ayrıldıkları ifade edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...