Hadi ipucu: “Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan dizi karakteri kimdir?”

Hadi ipucu: “Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan dizi karakteri kimdir?”

Hadi uygulaması 20 Mart Çarşamba gününün ilk ipucu sorusunu paylaştı. Uygulama ipucunu bu sefer bilim kurgu dizisinden sordu. 12:30’da yapılacak bilgi yarışması için uygulama “Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan dizi karakteri kimdir?” sorusunu yöneltti. İşte ipucu sorusunun yanıtı…

20 Mart 2019, Çarşamba 10:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hadi uygulaması bugünün ilk ipucu sorusunu paylaştı. Uygulama bu sefer ünlü bir bilim kurgu dizisinin karakterini sordu. Peki, “Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan dizi karakteri kimdir?” İşte detaylar…

CEVAP

Doctor Who

DİZİNİN KONUSU

Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu'nun maceralarını anlatan dizide, doktor, dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Doktor, yol arkadaşları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur. Doctor Who hayranlarına "Whovian" denir ve tarihte bir sözlükte yer edinmiş ilk hayran grubudur.

PGuinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen dizi, aynı zamanda İngiliz popüler kültürünün de önemli bir parçası olarak biliniyor.

DAHA MODERN BİR ŞEKİLDE EKRANLARA GELMİŞTİ

Doctor Who'nun 1963'te ilk kez izleyicisiyle buluşmasıyla yolcuğuna başlayan dizi, 90'lardan itibarenki 10 senelik bir aradan sonra, 2005'te daha modern ve yeni bir seriyle yeniden ekrana geldi ve 9. Doktor (Christopher Eccleston), yeni bir TARDIS ve yeni bölümlerle ekranlara dönerek günümüzde hala devam eden yolculuğuna yeniden başlamış oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Banu Zorlu elini kesti, 9 dikiş atıldı