Haftanın fotoğrafları (15 - 21 Ekim)

İşte Anadolu Ajansı'nın bu hafta servis ettiği birbirinden ilgi çekici fotoğraflar

21 Ekim 2018, Pazar 19:18 Son Güncelleme:
A A
Uluslararası Kremlin Cup 2018 Tenis turnuvası

Uluslararası Kremlin Cup 2018 Tenis turnuvası

Rusya'nın başkenti Moskova'da Olimpiyat Spor Kompleksi'nde devam eden Uluslararası Kremlin Cup 2018 Tenis turnuvası tek kadınlar eleme müsabakasında, Fransız raket Alize Cornet (fotoğrafta) , Rus rakibi Natalya Vihlyantseva ile mücadele etti. ( Sefa Karacan - Anadolu Ajansı )

Ortadoğu'nun balığı Doğu Akdeniz'den

Ortadoğu'nun balığı Doğu Akdeniz'den

Doğu Akdeniz'in mavi sularında kafes balıkçılığı yöntemiyle yetiştirilen çupra ve levrek cinsi balıkların ihracatından yılda 14 milyon dolara yakın gelir elde ediliyor. Mavi sulara kurulan kafeslerde binbir emekle yaklaşık 10 ayda büyütülen ve daha sonra satışa sunulan balıkların yüzde 80'i başta Lübnan ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine ihraç ediliyor. ( Ozan Efeoğlu - Anadolu Ajansı )

Berivanların katır sırtında zorlu yolculuğu

Berivanların katır sırtında zorlu yolculuğu

Van'ın Çatak ilçesinde, berivanlar (süt sağan kadın), her gün koyunlarını sağmak için katırlarla vadi ve sarp kayalık yolları aşarak yaylalara ulaşıyor. Bilgi Mahallesi'nde yaşayan berivanlar, erken saatte kalkıp ev işlerini bitirdikten sonra zorlu bir yolculuğa başlıyor. Katır sırtında vadi ve sarp kayalık yolları aşan kadınlar, üç saatlik yolculuğun ardından 3 bin rakımda koyunların otlatıldığı yaylalara ulaşıyor. ( Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı )

Gazze'deki Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri devam ediyor

Gazze'deki Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri devam ediyor

İsrail ablukası altında yıllardır büyük bir insani kriz yaşayan Gazze Şeridi'nde 30 Mart'tan bu yana süren barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri devam etti. Gazze kentinin Şucaiyye Mahallesi doğusunda İsrail sınırında toplanan Filistinliler, İsrail karşıtı sloganlar atarak gösteri düzenledi. İsrail güçlerinin gösteriye müdahale etmesi üzerine göstericiler, lastik yakarak karşılık verdi. Lastiklerin yakılması sonucu, gökyüzü yoğun dumanla kaplandı. ( Ali Jadallah - Anadolu Ajansı )

Karadenizli kadın çiftçinin yorucu mesaisi

Karadenizli kadın çiftçinin yorucu mesaisi

Doğu Karadeniz'in özellikle kırsal kesiminde yaşayan kadınlar, zorlu doğa koşullarına rağmen aile ekonomisine katkı sağlamak için yıl boyu çalışıyor. Çalışkanlıklarıyla bilinen Karadeniz kadınları, hem evlerinin günlük işlerini yapıyor hem de bahçede yetiştirdikleri ile baktıkları hayvanlardan elde ettikleri sütten hazırladıkları ürünleri satarak ekonomik girdi sağlıyor. ( Hakan Burak Altunöz - Anadolu Ajansı )

Kahraman komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Kahraman komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde piyade taburlarının komando taburlarına dönüşmesi ile terörle etkin mücadele yürüten kahraman komandolar, PKK'lı teröristlere adeta nefes aldırmıyor. Dönüşümü yapılan taburlarda gece gündüz demeden terörle etkin mücadele yürüten kahraman komandolar, kırsalı adeta teröristlere dar etti. Çalışmalar sonucu tespit edilen hedefler gece ve gündüz havan topu, tank ve uçaksavarlarla vuruluyor. ( Ömer Yasin Ergin - Anadolu Ajansı )

Başkent'te "Kedi Güzellik Festivali" düzenlendi

Başkent'te "Kedi Güzellik Festivali" düzenlendi

Pursaklar Belediyesince, hem Ankara kedisinin dünyaya tanıtılması hem de hayvan sevgisinin teşvik edilmesi amacıyla "3. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali" düzenlendi. ( Aytaç Ünal - Anadolu Ajansı )

Türk Telekom – Fenerbahçe

Türk Telekom – Fenerbahçe

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2. Haftasında Türk Telekom ve Fenerbahçe Ankara Arena Spor Salonu’nda karşılaştı. Fenerbahçe Baş Antrenörü Zeljko Obradovic oyuncularına taktik verdi. ( Raşit Aydoğan - Anadolu Ajansı )

Van'da sonbahar

Van'da sonbahar

Sonbaharın gelmesiyle dallarda kalan son elmalar da toplanmaya başlandı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'na doğru

2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'na doğru

Avrupa şampiyonu Ampute Milli Takımı, 24 Ekim-5 Kasım tarihlerinde Meksika'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası'na kenetlendi. Ampute milliler Riva'daki TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde hazırlıklarını sürdürüyor. ( Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Ajansı )

Göl suları çekilince adacık ortaya çıktı

Göl suları çekilince adacık ortaya çıktı

Van Gölü sularının mevsim şartlarına bağlı çekilmesi Erciş ilçesindeki adacığı ortaya çıkardı. Göldeki su seviyesinin düşmesi ile gün geçtikçe daha belirgin hale gelen Çelebibağı mevkisindeki adacık, doğaseverlerin ilgisini çekiyor. ( Necmettin Karaca - Anadolu Ajansı )

Sıradaki haber yükleniyor...