Haftanın fotoğrafları (4 - 9 Haziran 2018)

İşte Anadalu Ajansı'nın servis ettiği birbirinden etkileyici ve ilginç olan haftanın fotoğrafları...

09 Haziran 2018, Cumartesi 19:44
A A
İnci kefalinin yolculuğu su altı kamerasında

İnci kefalinin yolculuğu su altı kamerasında

Van Gölü'nde yaşayan ve üremek için nisan ayından itibaren suyun akış yönünün tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefalinin zorlu yolculuğu, su altı kamerasıyla kayda alındı. Van Gölü'ndeki tek balık türü olan inci kefali, üreme dönemi olan 15 Nisan-15 Temmuz'da zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Balık göçünün yoğun yaşandığı Erciş ilçesindeki Deliçay ve Muradiye ilçesindeki Balık Bendi, her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. İnci kefallerinin üreme dönemlerinde tuzlu ve sodalı gölden tatlı sulara yaptığı göç, Su Altı Görüntü Yönetmeni Tahsin Ceylan tarafından su altı kamerasıyla görüntülendi. ( Tahsin Ceylan - Anadolu Ajansı )

Madrid'de Boğa Güreşi

Madrid'de Boğa Güreşi

İspanya'nın başkenti Madrid'deki boğa güreşi arenası Las Ventas'da, Fransız kadın matador Lea Vicens (fotoğrafta) arenaya çıktı. ( Burak Akbulut - Anadolu Ajansı )

Fenerbahçe Kulübü'nün kongresi

Fenerbahçe Kulübü'nün kongresi

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu Ülker Stadı'nda yapıldı. Genel Kurulda Fenerbahçe'nin yeni başkanı 16092 oyla Ali Koç oldu. ( Serhat Çağdaş - Anadolu Ajansı )

Doğanın renkleri görenleri büyülüyor

Doğanın renkleri görenleri büyülüyor

Van Erciş kara yolu güzergahında bulunan boş tarlalarda açan gelincikler ve sarı mor çiçekler görsel şölen sunuyor. Kırmızı renkleri ve narin duruşlarıyla yoldan geçenleri ilgisini çeken gelincikler, duruşlarıyla adeta ziyaretçilerini davet ediyor. Yoldan geçen vatandaşlar yol kenarında rengarenk tarlalarda fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyor. ( Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı )

Fuego Yanardağı patladı: 25 ölü

Fuego Yanardağı patladı: 25 ölü

Guatemala'da Fuego Yanardağı'nın patlaması sonucu ilk belirlemelere göre, 25 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı. Başkent Guatemala City'nin 40 kilometre güneybatısındaki Fuego Yanardağı'ndan havaya, kaya, duman ve kül püskürdü.Bölgede tahliye ve arama kurtarma çalışmaları sürüyor. ( Fabricio Alonzo - Anadolu Ajansı )

Renkli kanatlar

Renkli kanatlar

Sarı, kırmızı, yeşil, mavi ve tonlarının büyüleyici güzelliğini gözler önüne seren tavus kuşları, hayvanat bahçelerinin ana unsurları haline geliyor. Kanatlarında yer alan renkler sayesinde insanların ilgi odağı olan kuşlar, desenleriyle de büyülüyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü

1972 yılında İsveç’in Stokholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla, çevre alanında farkındalık yaratmak ve olumlu faaliyetleri desteklemek amacıyla 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edilirken, yeryüzü günümüzde halen bir çok çevre sorunu ile karşı karşıya bulunuyor. Pakistan'ın Karaçi kentinde bulunan çöp sahasında çöpler açık bir alanda toplanıp işleniyor. Çöplükte ise bir çok kişi çöp ayırma işinde çalışıyor. ( Sabir Mazhar - Anadolu Ajansı )

Gümrük kapılarında oy verme işlemi

Gümrük kapılarında oy verme işlemi

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin Ankara Esenboğa havalimanındaki oy verme işlemi başladı. Yurt dışında yaşayan, seçmen kütüğüne kayıtlı kişiler, pasaport ve kimliklerini ibraz etmelerinin ardından oylarını kabinlerde kullanarak, sandığa attı. ( Evrim Aydın - Anadolu Ajansı )

Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı dönem sonunda okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girdi. Kayseri'de Mustafa Özdal İlkokulu'nda öğrenciler karne heyecanı yaşadı. ( Tunahan Akgün - Anadolu Ajansı )

Süleymaniye Dokan Barajı'ndaki adacık binlerce martıya ev sahipliği yapıyor

Süleymaniye Dokan Barajı'ndaki adacık binlerce martıya ev sahipliği yapıyor

Irak’ın Süleymaniye vilayetinde Dokan Barajı'nın ortasında yer alan isimsiz adacık, ilkbaharda yavrulama döneminde farklı türlerden binlerce martıya ev sahipliği yapıyor. Bölge halkı ve tabiat dostları, sınırlı süre seyredebilecekleri bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak için adayı ziyaret ediyor. ( Feriq Fereç - Anadolu Ajansı )

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.