Haftanın fotoğrafları (6 Ekim - 13 Ekim)

Anadolu Ajansı'ndan servis edilen birbirinden ilginç kareleri sizler için derledik. İşte haftanın fotoğrafları

A A
Rengarenk dilek balonlarını gökyüzüne bıraktılar

Rengarenk dilek balonlarını gökyüzüne bıraktılar

Düzce'de, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 95 dezavantajlı kız çocuğu, farkındalık oluşturmak amacıyla renkli dilek balonları uçurdu. Çocuklar Anıtpark Meydanı'na gelerek, dileklerine fısıldadıkları rengarenk balonları uçurdu. ( Ömer Ürer - Anadolu Ajansı )

"Bulut denizi" için Kaçkarlar'da nöbet tutuyorlar

"Bulut denizi" için Kaçkarlar'da nöbet tutuyorlar

Büyük bölümü Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı doğal güzelliği ile ziyaretçilerine tüm yorgunluğunu unuttururken, fotoğraf tutkunlarının da tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. ( Ali Kemal Atik - Anadolu Ajansı )

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 11 Ekim, "Dünya Kız Çocukları Günü" olarak ilan edildi. Yaşları 4 ila 12 arasındaki çocuklar, bu özel gün için hayallerindeki meslekleri simgeleyen kıyafet ve araç-gereçlerle objektifin karşısına geçtiler. Anadolu Ajansı objektiflerine poz veren 5 yaşındaki Almila Şahsuvaroğlu'nun hayali de büyüdüğünde haber spikeri olmak. ( Aytaç Ünal - Anadolu Ajansı )

Lezzetini Erciyes'ten alan "Tomarza kabak çekirdeği"

Lezzetini Erciyes'ten alan "Tomarza kabak çekirdeği"

Volkanik dağ Erciyes'in yıllar önce patlaması sonucu oluşan tüflü toprak yapısı sayesinde çerezlik kabak çekirdeği üretim merkezi haline gelen Kayseri, Türkiye'nin kabak çekirdeği üretiminin yaklaşık yüzde 35'ini karşılıyor. Erciyes'in yıllar önce patlaması sonucu ortaya çıkan tüfün kent ve çevresine yayılarak uygun toprak yapısını oluşturması sayesinde, kuruyemiş sektöründe değerlendirilen kabak çekirdeği, Türkiye genelinde en fazla Kayseri'de üretiliyor. ( Sercan Küçükşahin - Anadolu Ajansı )

Türkiye'nin deniz altındaki kurtarıcı erleri

Türkiye'nin deniz altındaki kurtarıcı erleri

Denizaltından personel kurtarma, batmış ya da karaya oturmuş askeri gemi ve araçları çıkarma, su altında kaybolmuş cisimleri arama ve çıkarma, yedekleme ve hedef çekme, şamandıra bakım ve donanma gemilerinin acil su altı işlemlerini gerçekleştiren Türk Deniz Kuvvetleri bünyesindeki Kurtarma Grup Komutanlığı timleri, Türk bayrağının dalgalandığı gemilerle ulusal ve uluslararası kara sularda faaliyetlerini sürdürüyor. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

Pamukta ekim alanı devlet desteğiyle arttı

Pamukta ekim alanı devlet desteğiyle arttı

Tekstilden yağa, kozmetikten kağıda kadar birçok stratejik ürünün ham maddesi olarak kullanılan pamukta, üreticiye verilen tarımsal destek ödemeleriyle Adana'da 2 yılda ekim alanı yaklaşık yüzde 70 arttı. Bereketli Çukurova topraklarında, 2011-2016 yıllarında ekim alanı yarı yarıya daralan pamuk, devlet desteğiyle yeniden çiftçinin gözde ürünü haline geldi. Adana'da, önceki sene 270 bin dekarda üretilen pamuk, yaklaşık yüzde 70 artışla bu sene 455 bin dekarda ekildi. Geçen yıl 330 bin dekardan 180 bin ton hasat gerçekleştirilen pamukta, bu sezonki rekolte beklentisi 200 bin tonun üzerine çıktı. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanlığı Kupası

Cumhurbaşkanlığı Kupası

Ankara Atlı Spor Kulübünün ev sahipliği yaptığı özel unvan engel atlama yarışmaları tamamlandı. Engel atlamanın en prestijli yarışması Cumhurbaşkanlı Kupası'nda biniciler, 145 santimetre yüksekliğindeki engelleri aşmaya çalıştı. Yarışma sırasında biniciler kapalı manejde antrenman yaptılar. ( Aytaç Ünal - Anadolu Ajansı )

Macaristan'da günlük yaşam

Macaristan'da günlük yaşam

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, bir çocuğun köpük balonlarından kendini koruması ilginç görüntü oluşturdu. ( Halil Sağırkaya - Anadolu Ajansı )

Göl çekilince tapulu araziler ile batık tekneler ortaya çıktı

Göl çekilince tapulu araziler ile batık tekneler ortaya çıktı

Van Gölü sularının mevsim şartlarına bağlı çekilmesiyle, Edremit ilçesindeki bazı vatandaşların tapulu arazileri ile önceden batmış iki tekne ortaya çıktı. Edremit ilçesinde göl suları mevsim şartlarına bağlı yaklaşık 150 metre çekildi. Suların çekilmesi Enginsu Mahallesi'ndeki bazı vatandaşların tapulu arazileri ile önceden batmış iki balıkçı teknesini gün yüzüne çıkardı. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Romalılara ait 1800 yıllık havuz ve veranda bulundu