Haftanın fotoğrafları

Anadolu Ajansı'nın bu hafta servis ettiği birbirinden ilginç fotoğrafları sizler için derledik

12 Ocak 2019, Cumartesi 01:49
A A
YÜZEN BEBEKLER BİR ADIM ÖNDE

YÜZEN BEBEKLER BİR ADIM ÖNDE

Yüzme eğitiminin bebeklerin zeka, denge, koordinasyon ve algısal yeteneklerine katkı sağladığına ve gelişimini olumlu etkilediğine inanan anne babalar, iki aylıktan itibaren çocuklarını, bebekler için özel hazırlanan yüzme kurslarına yönlendiriyor. Belirli gün ve haftaların yanı sıra sosyal içerikli konulara vurgu yapmak amacıyla hazırlanan kostümlerle gerçekleştirilen yüzme dersleri, çocuklar açısından daha ilgi çekici hale getiriliyor. ( Şebnem Coşkun - Anadolu Ajansı )

TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI: BEYTULLAH EROĞLU

TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI: BEYTULLAH EROĞLU

Doğuştan iki kolu olmayan Milli paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, korkarak başladığı bu sporda uluslararası alanda elde ettiği başarılarla dikkati çekiyor. Ailesinin desteğiyle spora başlayan milli yüzücü, uluslararası alanda önemli başarılar elde etti. ( Erhan Elaldı - Anadolu Ajansı )

DOĞU ANADOLU'DA KIŞ

DOĞU ANADOLU'DA KIŞ

Muş'ta sis ve sıfırın altında 5 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkiliyor.( Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı )

KAZAZEDE, SUYA DÜŞEN ARACIN SÜRÜCÜSÜNÜ KURTARDI

KAZAZEDE, SUYA DÜŞEN ARACIN SÜRÜCÜSÜNÜ KURTARDI

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde aynı noktada meydana gelen 3 ayrı trafik kazasında, kazazedelerden biri, su birikintisine düşen aracın kadın sürücüsünü boğulmak üzereyken kurtardı. ( Şahin Özmen - Anadolu Ajansı )

ŞİFALI TATİLİN ADRESİ DENİZLİ

ŞİFALI TATİLİN ADRESİ DENİZLİ

Beyaz travertenleri, binlerce yıllık tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Denizli, yarıyıl tatilinde termal sularda şifa arayanların ilgi odağı oluyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "beyaz cennet" Pamukkale de ziyaretçilerin vazgeçemediği turistik mekanların başında geliyor. Hierapolis'teki "Kleopatra Havuzu", Denizli'nin ziyaretçilerine unutulmaz bir anı yaşattığı yerler arasında bulunuyor. Milattan sonra 692'de meydana gelen depremde sütunların yıkılması ve termal suyun birikmesiyle doğal yollarla oluşan havuzdaki su, o yıllardan bu yana 36 derecelik sıcaklığını hiç yitirmedi. Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın yıkandığı rivayet edilen havuza girenler, 2 bin yıllık sütun ve mermer kalıntıları arasında binlerce yıl öncesine kulaç atma heyecanı yaşıyor. Havuzdaki suyun kalp damar hastalıkları, romatizma, deri, felç ve sinir hastalıkları ile içildiğinde mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılıyor. ( Emin Mengüarslan - Anadolu Ajansı )

GAZZE SINIRINDAKİ BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ GÖSTERİLERİ

GAZZE SINIRINDAKİ BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ GÖSTERİLERİ

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri devam etti. Gazze'nin Han Yunus kenti doğusundaki İsrail sınırında toplanan Filistinliler, gösteri düzenlendi.( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )


NEW YORK'TA RODEO HEYECANI

NEW YORK'TA RODEO HEYECANI

ABD'nin New York kentinde "Profesyonel Rodeocular" oluşumu tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Rodeo şovu, Madison Square Garden'da yapıldı. Ünlü spor sahasını bir arenaya çeviren rodeocular, yüzlerce kiloluk boğaların üzerinde gösteri yaptı. ( Atılgan Özdil - Anadolu Ajansı )

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI

Ankara'da etkisini sürdüren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Kar yağışıyla birlikte Kuğulu Park ve çevresinde güzel görüntüler ortaya çıktı. ( Binnur Ege Gürün - Anadolu Ajansı )

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Avukatın tahliye ettirdiği dolandırıcı, onu da dolandırdı