Haftaya göre kaç aylık hamilesiniz? Gebeliğinizin kaç aylık olduğunu hesaplayın!

Haftaya göre kaç aylık hamilesiniz? Gebeliğinizin kaç aylık olduğunu hesaplayın!

Birçok kadın gebelik ayını hesaplarken yanılıyor ya da doğru hesaplama yöntemini bilmiyor. Eğer haftaya göre kaç aylık hamilesiniz merak ediyor ya da gebeliğin kaç aylık olduğunu hesaplama yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

02 Haziran 2020, Salı 16:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Haftaya gire kaç aylık hamile olduğunuzu hesaplamakta güçlük çekiyor ya da gebeliğin kaç aylık olduğunu hesaplama yöntemleri arıyorsanız "Haftaya göre kaç aylık hamilesiniz? Gebeliğin kaç aylık olduğunu hesaplayın!" haberimize bir göz atın.

Gebeliğin kaç aylık olduğunu hesaplayın!

Gebelik haftasının hesaplamasında anne adayının son adet tarihinin ilk günü temel alınır ve bu doğrultuda gebelik haftası hesaplanır. Uzmanlar tarafından gebelik takibi haftalık olarak yapılır. Bu nedenle hamile bir anne adayına hiçbir doktor kaç aylık hamilesiniz diye soru sormaz. Bununla beraber halk arasında 9 aylık hamilelik teriminin çok sık kullanılması sebebiyle, anne adayları gebeliklerinin kaç aylık olduğunu merak ederler.  

Kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır?

Anne adaylarının bu meraklarını gidermek için hazırladığımız yazıda, kaç aylık hamile olduğunuzu öğrenebileceksiniz. Ancak öğrenmek için gebelik haftanızı biliyor olmalısınız. Bunu bilmiyorsanız, son adet tarihinizin ilk gününüzü girerek gebelik haftası hesaplama aracımızdan faydalanabilirsiniz. Hamilelik haftanızı biliyorsanız, aşağıdaki tablo yer alan gebelik haftanıza denk gelen ay, sizin kaç aylık hamile olduğunuz hakkında bilgi verecektir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hamilelikte göz problemleri artabilir