Hakan Arslan'ın hakem Arda Kardeşler'e telefon göstermesi tüm dünyada yankı buldu

Beşiktaş ile Sivasspor arasında oynanan maçta çok tartışılan bir pozisyon yaşanmıştı. Sivasspor'un yediği ilk golden önce topun taca çıkıp çıkmadığı hakkında uzun süre VAR incelemesi yapılmış ve gol kararı çıkmıştı. Topun taca çıktığını düşünen Hakan Arslan ise devre arası hakem Arda Kardeşler'e pozisyonu telefondan gösterince art arda iki sarı kartla oyundan atılmıştı.

29 Aralık 2020, Salı 10:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakan Arslan'ın büyük ihtimalle VAR sisteminin ardından bir ilk olan bu kırmızı kartı tüm dünya spor kamuoyunda yankı buldu. 'VAR itirazında hakeme cep telefonundan pozisyonu göstermek' gerekçesiyle kırmızı kart gören Hakan Arslan, Arda Kardeşler'e "Bak atılan gol taç ama sen devam dedin!" diyerek itiraz etmişti. Dünya spor basınından yorumlar şöyle:

L'equipe: "Oyuncu haklı gözüküyor"

L'equipe: "Oyuncu haklı gözüküyor"

Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L'Equipe, "Hakan Arslan, telefonu ile hakeme hatasını göstermeye çalıştı. Takım kaptanı önce sarı kart, ardından sakinleşmeyince kırmızı kart gördü. Görüntülerden oyuncunun haklı olduğu anlaşılıyor" dedi.

11Freunde: Bak! Telefonuma bak!

11Freunde: Bak! Telefonuma bak!

Alman 11Freunde "Mutlaka bunu görmelisiniz'' başlığı ile verdiği haberde Hakan Arslan'ın hakem Arda Kardeşler'e "Bak! Telefonuma bak!" dediğini hakemin de Arslan'ı oyundan attığını yazdı.

Belçika'dan Walfoot, olayı "Futbolcu, pozisyonu hakeme telefonundan göstermek isterken kırmızı kart gördü'' diye aktarırken Nieuwsblad, "Görülmemiş olay! Sivasspor kaptanı pozisyonu telefonundan hakeme gösterdi, kırmızı kart ile cezalandırıldı" şeklinde haberleştirdi.


Rıza Çalımbay ise maçın ardından yaptığı açıklamada "Telefon tribünden gelmiş. Hakeme göstermesinin ardından Hakan sarı kart görüyor. Sonrasında herhalde Hakan bir yere vuruyor ve ikinci sarıyı görüyor. Belki de haklıyken haksız duruma düştük. Bizim canımız yandı. Beşiktaş gayet iyi şekilde mücadelesini verdi, oynadı ve hak ettiği galibiyeti aldı" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim ve Oğulcan Çağlayan arasındaki 7 yıllık bağ