Hakan Aslan (Eylem Erener) kimdir?

80'li yılların en ünlü şarkıcılarından biri olan ve "Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Anne" şarkısıyla büyük sükse yapan Hakan Aslan cinsiyet değiştirerek kadın oldu. Şarkıcı, Eylem Erener ismini aldı. Peki, yıllar sonra magazin dünyasının gündemine oturan Hakan Aslan (Eylem Erener) kimdir?

19 Ekim 2018, Cuma 16:51 Son Güncelleme:
A A
Hakan Aslan (Eylem Erener) kimdir?

Yeşim Salkım, Nuray Hafiftaş ve Sinan Özen gibi ünlü isimlerle konservatuarda aynı sınıfta okuyan ve başarılı olduğu için erken mezun olan Hakan Aslan yıllar sonra radikal bir değişiklikliğe imza attı. Ünlü şarkıcı cinsiyet değiştirerek kadın oldu. Hakan Aslan ismini ise Eylem eErener olarak değiştirdi. Bu gelişmenin ardından "Hakan Aslan (Eylem Erener) kimdir?" sorusu aratılmaya başlandı.

HAKAN ASLAN KİMDİR?

80’li yıllarda büyük bir reklam kampanyası ile çıkış yapan Hakan Aslan’dan haber var. Yeşim Salkım, Nuray Hafiftaş ve Sinan Özen’le konservatuarda aynı sınıfta okuyan Hakan Aslan’ın, 10 yıl önce Tayland’da sessiz sedasız ameliyat olarak cinsiyet değiştirdiği ortaya çıktı.

Hakan Aslan, 1988 yılında Şansal Plak’ın büyük bir reklam kampanyası ile piyasaya çıkmıştı ve yine ‘Yar Gibisin’ isimli şarkıyı Türkiye’de ilk o okumuştu. Süheyla Altmış dört ve İsmail Hakkı Özkan gibi üstatların öğrencisi olan Hakan Aslan, başarısından dolayı sınıf atlayarak 86 yılında mezun olmuştu.

Hakan Aslan, özel kanalların yeni başladığı dönemde konuk olduğu televizyon programları ile Türkiye’nin dikkatini çekmişti. O yıllarda en büyük plak şirketlerinden albüm yapan Aslan, gazinoların son dönemlerini yaşadığı o günlerde sahne çalışmalarına ısınamamıştı ve sadece özel gecelerde sahne alıyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Eller kadir kıymet bilmiyor anne' şarkısını, Türkiye'de ilk okuyan isim olan Hakan Aslan cinsiyet değiştirdi