Hakim Hasan Akdemir'in rüşvet alma görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ'den tutuklanan Fİ Yapı'nın sahibi Fikret İnan’ı 50 bin dolar karşılığında tahliye edip, 50 bin dolar daha rüşvet isteyince suçüstü yakalanan hakim Hasan Akdemir'in paraları alma görüntülerine ulaşıldı. Hasan Akdemir paraları almadan önce yemek yiyip sonra rüşveti alıyor

28 Nisan 2017, Cuma 09:05
A A
Hakim Hasan Akdemir'in rüşvet alma görüntüleri ortaya çıktı
Fİ Yapı'nın sahibi Fikret İnan geçtiğimiz Ağustos 2016'da FETÖ'den tutuklanmıştı. Fikret İnan, soruşturma sürerken 24 Kasım 2016'da Anadolu Adliyesi Sulh Ceza Hakimi Hasan Akdemir tarafından bazı şüphelilerle birlikte tahliye edilmişti. Tahliye sonrası Hasan Akdemir'in rüşvet aldığı iddiaları üzerine soruşturma başladı. İddiaya göre Akdemir, İnan'dan bir avukat aracılığıyla ilk etapta 1 milyon lira rüşvet istedi. Ancak paranın 50 bin dolarını aldı. Ardından Fikret İnan'ı sürekli sıkıştıran Akdemir, son olarak 50 bin dolar daha almak için anlaştı. Fikret İnan, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Paraları almak için avukat S.B.'nin bürosunda buluşan Hasan Akdemir, suçüstü yakalanıp tutuklanmıştı. 
 

BÜRODA SUÇÜSTÜ YAKALANDI 


Akşam'dan Levent Albayrak'ın haberine göre; Türkiye'nin konuştuğu rüşvet iddiası ile ilgili suçüstü görüntülerine ulaşıldı. Teknik takip görüntülerine göre avukat S.B.'nin bürosuna gelen Hasan Akdemir, Fikret İnan ile bir araya geliyor. Hakim önce dönerli pide söylüyor. Ardından pideler yenildikten sonra rüşvet pazarlığı başlıyor. İnan pazarlık sonucu seri numaraları önceden alınan 50 bin doları masaya koyup odadan çıkıyor. Bu sırada polis büroya baskın yapıp Hasan Akdemir'i suçüstü yakalıyor.
 

BAŞSAVCILIK VE KAYYUMLARA KUMPAS 


Soruşturma dosyasında Hasan Akdemir'in rüşvet olayını örtbas etmek için bir mahkemeyi ayarlayıp Başsavcılık ve kayyumlara 2 milyon 600 bin TL'lik yolsuzluk suçlaması yaptığı iddialarına da yer verildi. Elde edilen ses kayıtlarında Hasan Akdemir'in bunun için asliye hukuk mahkemesi ile bilirkişi ayarlamaya çalıştığı bilgileri yer aldı. Ses kayıtlarında hakimin konuştuğu kişiye "Erkek bir milliyetçi mali müşavir bulduk, bayan. Çaktırmadan Asliye Hukuk Mahkemelerinden bir tanesini saf olarak seçtik" şeklindeki konuşmalar dosyaya girdi. Akdemir'in bu hazırlattığı usulsüz bilirkişi raporuyla Fikret İnan'a da güç gösterisinde bulunduğu belirtildi.   
Sıradaki haber yükleniyor...