Hala önceki ilişkinin stresini yaşadığını gösteren 11 işaret

Bir ilişkiden bekarlığa geçiş biraz sancılı olabilir. Hayatınızın geri kalan döneminde hala önceki ilişkinizin anılarını yaşayabilirsin. Hele ki uzun bir süredir sana zarar veren bir ilişki içindeysen, ayrılık sonrası stres yaşaman kaçınılmazdır. Bu durumun belki farkındasın, belki de değilsin. İşte hala önceki ilişkinin stresini yaşadığını gösteren 11 işaret.

31 Aralık 2019, Salı 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlişki sonrası stresten muzdaripsen, kötü rüyalar, farkındalık kaybı, yoğun duygular ve çok daha fazlasını yaşayabilirsin. Bunlardan kaç tanesi sende var peki? Aşağıdaki işaretler, ilişki sonrası stres bozukluğunu tedavi etmene yardımcı olabilir.

1-Öylece bırakamıyorsun

Eski sevgilin hakkında her zaman düşünme eğilimindesin. Onu aklından çıkaramıyorsun. Ona geri dönmek istemesen bile sürekli aklını kurcalıyor. Bu çok acı verici bir deneyim ve seni aşağı çekiyor.

2-Her şey için kendini suçluyorsun

Zihninden birden fazla şey geçiriyorsun, kendini güvensizlikle suçluyorsun. Bir zamanlar olduğun kişi değilsin ve buna geri dönmek kolay olmayacak. Uzun zamandır başkaları tarafından suçlandıktan sonra, aynı şeyi kendine yapmaya başlarsın.


3-Bir kurtarıcı beklersin

Kıyılarda yaşarken bu histen kurtulman zor olacaktır. Hep birinin gelip seni kurtaracağını. Böyle olunca da ilerlemek biraz zor olacaktır. Son ilişkin seni çok etkiledi ve bununla başa çıkman gerekiyor. Herkes kendisinin kahramanıdır.

4-Çok saplantılı düşüncelere sahip olma eğilimindesin

Senin düşüncelerin, diğer insanlardan çok daha saplantılı.Seni aşağı çekecek şeyler düşünüyorsun, çünkü ayrılığı nasıl atlatman gerektiğini bilmiyorsun. Her zaman en kötüsünü düşünüyorsun ve iyi durumlarda bile bundan vazgeçemiyorsun.

5-Daha fazla yalnız hissedersin

İlişki sonrası stres sendromundan muzdarip olduğun zaman iyi dostlarından destek alman gerekir. Hissettiğin kadar yalnız ve çaresiz değilsin. Dünyanın sonu gibi görünse de, öyle değil.

6-Fiziksel teması reddedersin

Olumlu ya da olumsuz aşırı fiziksel olan bir ilişkiden çıkarken, başkalarının etrafında bu şekilde olmak istemeyebilirsin. Kendine zaman ayırmaya ve nefes almaya hakkın var. Fiziksel temas için acele etmene gerek yok.


7-Aşkta nasıl ilerleyeceğini bilmiyorsun

Tekrar bir ilişki isteyip istemediğinden emin değilsin. Aşık olmak, şu an kafanızı kurcalayan bir düşünce değil. İlişkinin nereye gittiğini bilmemek seni deli edebilir.

8-Güvenin tamamen parçalanmış

Normale dönmek kolay olmayacak. Bir gecede güvenini geri kazanmayacaksın ve bunun farkında olman gerekiyor. Bu bir süre can sıkıcı olsa da, bunun üzerinde çalışabilirsin.
9-Her zaman başkalarının niyetinden şüphelenirsin

Yaşadığınız şeylerden dolayı, en destekleyici davrananların bile tam tersi olabileceğini biliyorsun.

Etrafındaki insanların niyetini merak ediyorsun ve insanlara güvenmeyi reddediyorsun. Kötü insanları kendinden uzak tutmak konusunda kararlısın.

10-İsteklerin ve ihtiyaçların eskisi gibi olmaz

Şimdi içindeki şeyleri değiştirmeye başlıyorsun. Bir zamanlar olduğun kişi değilsin ve bununla uzlaşıyorsun. İhtiyaçların ve isteklerin, seni kötü hissettiren o kişiyle yaşadıklarından daha farklı artık.

11-Yaşadığın acıyı yeniden yaşamaya başlıyorsun

İçindeki acıyı uzaklaştırmaya niyetin yok. Senin için üzücü olan şeylerin hiçbir önemi yokmuş gibi davranıyorsun. Bu da eski anılarının canlanmasına neden oluyor. Kendine biraz zaman vererek bu durumdan kurtulmaya çalışmalısın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir yalancıyla yüzleşmek: Sevgilimin yalanını yakaladım, ne yapmalıyım?