Haldun Üstünel: Kader Keita okuma-yazma bilmediği için geç imza atmış

Galatasaray'ın efsane yöneticisi 'transfer sihirbazı' lakaplı Haldun Üstünel, 2009 yılında satın alınan ve sadece 1 senede büyük izler bırakan Abdul Kader Keita transferinin hikayesini anlattı. Hürriyet'te yer alan haberde Üstünel'in sözlerine yere verildi. Keita, Galatasaray'a Lyon'dan 7.5 milyon euro bedelle gelmişti.

12 Ekim 2020, Pazartesi 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İşte Haldun Üstünel'in sözleri:

İşte Haldun Üstünel'in sözleri:

Transfer görüşmesi için Lyon'a gittiğimizde Galatasaray isminden dolayı bizi çok iyi ağırladılar. Uzun süren müzakereler sonrasında kulübüyle anlaşmaya vardık. (o dönem Lyon'un borsaya bildirdiği en pahalı transferdi Keita)

Sonrasında kapının önünde 50'ye yakın basın mensubunun beklediğini fark ettik, Keita transferi için geldiğini düşünmüştüm ama halbuki aynı gün Benzema'nın Real Madrid'e transferi gerçekleşmiş, o yüzden gelmişler.

Neyse sonrasında Keita'nın menajeri olan amcasıyla görüştük, uzun pazarlıklar sonrasında onunla da anlaştık, anlaşma metnini hazırladık ve imza için Keita geldi, oturdu. İmza atması için 15 dakika bekledik, yarım saat - 1 saat - 2 saat - 3 saat derken bir türlü imzalamıyor Keita. 3. Saatin sonunda imzayı attı, meğerse okuma yazma bilmediği için imzayı atmamış o kadar saat.
O dönem için gizledik tabii bu durumu, güzel bir anı olarak kaldı bizim için. Keita da oynadığı futbolla, hırsıyla, mücadelesiyle, sempatimizi kazanmayı bilmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Arsene Wenger: Aldıklarımdan pişman değilim, aklım hala almadıklarımda