Halep'in sesini dünyaya duyuran Bana Alabed, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda

Halep'in sesini dünyaya duyuran Bana Alabed, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sosyal medya üzerinden Halep'in durumunu dünyaya duyuran Bana Alabed ve ailesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti

21 Aralık 2016, Çarşamba 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğu Halep’in Katırcı mahallesinde yaşayan Bana ve İngilizce öğretmeni  annesi Fatma, 3 ay önce Twitter’da açtıkları hesapla dünyaya, katliamın sona  ermesi için harekete geçme çağrısı yapıyordu.         

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sosyal medya üzerinden Halep'in durumunu dünyaya duyuran Bana Alabed ve ailesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.


Görüşmeyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan "Halepli kızımız Bana ve ailesi Külliye'yi ziyaret ederek bizleri mutlu etti. Türkiye her zaman Suriyeli kardeşlerinin yanında olacak." mesajını Twitter adresinden paylaştı.
 

SESİNİ DÜNYA DUYDU


Halep’teki katliamı dünyaya sosyal medya üzerinden  duyuran 7 yaşındaki Bana,"Orada hep bombardıman vardı. Evimiz vuruldu ve enkazın  altından çıktık. Kimse bizimle ilgilenmiyordu." ifadelerini kullanmıştı.


         

ANNESİ, ÇAVUŞOĞLU'NA MESAJ ATMIŞTI


Anne Fatma, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na mesaj atarak yardım  çağrısı yapmış, Çavuşoğlu da yanıtında kuşatmadaki diğer sivillerle birlikte  Bana’nın ailesini güvenli şekilde kurtarma sözü vermişti.Anne ve kızın yaklaşık 320 bin takipçisi bulunuyor.

İşe Bana'nın Halep'ten paylaştığı o mesajlardan bazıları: 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vaka sayısında ilk sırada yer almışlardı! Flaş koronavirüs kararları..