Halfeti ve Birecik'te terör operasyonu! 22 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa’nın Halfeti ile Birecik ilçelerinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, aralarında HDP yöneticilerinin de olduğu 22 kişi gözaltına alındı

03 Nisan 2019, Çarşamba 15:28
A A
Halfeti ve Birecik'te terör operasyonu! 22 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK ile irtibatlı olan ve sosyal medya hesaplarından terör örgütü propagandası yapıp devlet büyüklerine hakaret eden kişilere yönelik soruşturma başlattı.

Yürütülen soruşturma kapsamında polis ve jandarma ekipleri, terörist başı Öcalan’ın 4 Nisan’da kutlanan ancak bu yıl yasak getirilen doğum günü öncesi Halfeti ve Birecik ilçelerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonlarda, aralarında HDP Birecik eş başkanı Dilan Taş, Bekir Ö., Nurettin K., Sami B., Kazım B., Azad P., Seyhan B., Hacı Y., Osman Y., Hasari B., Hakkı K., Hüseyin M., Kadir Ç., Abdullah U., İbrahim Y., Halil G., Halil S., Abdulcelil A., Şevket Ç., Mustafa K., Mikail K. ve Bülent K. gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar şüpheliler sağlık kontörlünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü öncesi Halfeti ve Birecik ilçelerinde güvenlik önlemleri artırıldı.

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...