Halı sahada şok baskın

Halı sahada şok baskın

İstanbul'da 3 ay takip ettiği hırsızlık şebekesi üyelerinin halı sahada maç yaptığını öğrenen polis böyle baskın yaptı

18 Aralık 2011, Pazar 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Seyirci olarak maçı izleyen ekipler, maçın 35’inci dakikasında sahaya operasyon düzenledi. Polis, yere yatırdığı futbolcular arasında bulunan 6 çete üyesini gözaltına aldı. Aynı anda Bursa’da da yapılan baskında ise 2’si kadın 3 kişi yakalandı. Toplam 9 kişinin 3 ay içinde 54 dükkandan hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, son zamanlarda artan oyalama yoluyla hırsızlık olayları üzerine harekete geçti. Dükkan sahiplerinin verdiği ifadeye göre, dükkan kapısına yaklaşan bir otomobildeki sürücü adres soruyordu. Dükkan sahibi adres tarifi yaptığı sırada ellerinde sepetle bulunan kişiler dükkana giriyordu. Şüpheliler, kontörden sigaraya; sucuktan yoğurta kadar buldukları herşeyi sepete doldurup kaçıyordu.

Araştırmayı sürdüren ekipler, güvenlik kamerası görüntüsünden yola çıkarak şebeke üyelerinin kimliklerini belirledi. Şüphelilerin birçoğunun hırsızlık, yankesicilik ve gasp suçlarından kaydı olan kişiler olduğu tespit edildi. Şebeke üyelerinin Bursa’da yaşadığı ve hırsızlık için İstanbul’a geldiği öğrenildi. Çeteyi takip eden polis, zanlıların Kurtuluş’ta bir halı sahada maç yapacağını öğrendi. Bunun üzerine 14 Aralık Çarşamba günü halı sahaya giden ekipler, tribünlerden seyirci gibi maçı izlemeye başladı. Futbolcuların yorgun düştüğü ve şüphelilerin takımının 3-2 galip durumda olduğu 35. dakikada sahaya baskın yapan ekipler, bütün futbolcuları yere yatırdı. Ardından da 6 zanlı gözaltına alındı. Aynı anda Bursa’da da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 2’si kadın 3 kişi yakalandı.

Şebeke üyeleri S.K., N.Ş., G.T., M.K., S.K., A.S., A.S., N.S., ve D.S., sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Yapılan sorgulamada zanlılardan bir kısmının dükkan sahibini oyalarken diğer grubun ise hırsızlık yaptığı belirlendi. Zanlıların bu yöntemi kullanarak 3 ay içinde İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nden 54 dükkandan hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

Emniyette işlemleri tamamlanan 9 zanlı adliyeye sevk edildi.

Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğum günü partisi pahalıya patladı! 28 bin 620 TL ceza yediler