Halı tercihlerinizi evin bölümlerine göre değerlendirin

Halılar evimizi güzel göstermeye yardımcı olan, ısıtan ve dekorasyonun olmazsa olmazı eşyalardır... Peki evinize nasıl halı seçiyorsunuz? Halı tercihleri evin genel tarzıyla uyumlu olmak bir yana, evin bölümlerine göre de yapılmalı.

13 Mart 2019, Çarşamba 14:56 Son Güncelleme:
A A
Halı tercihlerinizi evin bölümlerine göre değerlendirin

Evlerimizi sıcacık, yumuşacık halılarla süslemeye bayılıyoruz. Peki halı seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerek? Evin hangi bölümüne hangi tarzlarda halı sersek daha iyi görünür ve daha pratik kullanılır? İşte evin her odasına göre farklı halı tercihleri için faydalı bir rehber...

SALON

Salonlar misafirleri ağırladığımız, evimizin başkaları tarafından en çok görülen odalarından biri. Bu yüzden salonlarımız için her zaman şık ve gösterişli halılar seçeriz. Ancak unutmamak gerek ki misafir ağırlanan salonlardaki halılar çabuk yıpranabilir. Bu yüzden koyu renk ve dayanıklı malzemeden yapılmış olması doğru olacaktır.

YATAK ODASI

Yatak odası kendimize özel bir alan olduğu için zevkimize göre bir halı seçip kullanabiliriz. Ancak yatak odaları için genellikle tüylü, yumuşak ve sıcaklık hissi veren halılar tercih edilir.

BANYO

Banyolarda hijyenik sebeplerden ötürü genellikle tercih edilmese de kolay kirlenme ve ıslanma riskine rağmen yumuşacık bir halının verdiği hisse alışanlar mutlaka halı kullanmayı ihmal etmezler. Bu bakımdan tıpkı mutfak gibi banyoda da kolay yıkanabilir bir halı seçmeniz gerekebilir. Ancak yine kolay yıkanır bir model seçmelisiniz.

MUTFAK

Mutfak da salon gibi yoğun kullanıma açık bir alandır. Özellikle yemek pişirme esnasında oluşacak lekeler göz önünde bulundurulduğunda, mutfağınız için seçeceğiniz halının sık sık bakım ihtiyacı doğuracağını baştan kabullenmek gerekir. Bu nedenle kolay temizlenebilir ve lekeleri kamufle eden dayanıklı tercihler yapılmalıdır.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Böylesi görülmedi! Altın tavuk kanadı yemek ister miydiniz?