Halikarnas Disco'da yangın çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki dünyaca ünlü Halikarnas Disko'da yaz sezonunu öncesi yapılan hazırlıklar sırasında ses yalıtım duvarlarında yangın çıktı. Yangında yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi

19 Nisan 2017, Çarşamba 18:31
A A

Bodrum'da 1975 yılında turizmci Süleyman Demir tarafından hizmete açılan ve dünyaca ünlü şovları ile bilinen Kumbahçe Mahallesi'ndeki Halikarnas Disko'da yaza hazırlık ve tadilat çalışmaları yapılırken yangın çıktı.

İLK MÜDAHALEYİ İŞÇİLER YAPTI

İLK MÜDAHALEYİ İŞÇİLER YAPTI

Otopark bölümündeki, yüksekliği 24 metre genişliği 50 metre olan ve izolasyon malzemeleri ile kaplı ses yalıtım duvarında işçilerin spiral makinası ile çalışırken kıvılcımların süngerleri tutuşturması ile başlayan ve kısa sürede büyüyen yangına ilk müdahaleyi, yangın tüpleri ve su dökerek işçiler yaptı.

PANİĞE NEDEN OLDU

PANİĞE NEDEN OLDU

Bu sırada ihbar üzerine gelen üç itfaiye aracı ile 12 itfaiye eri de alevlere müdahale etti. Simsiyah dumanlar yaklaşık 5 kilometre uzaklıktan görülürken, yangın panik yaşanmasına da neden oldu. 

1 SAAT SONRA SÖNDÜRÜLDÜ

1 SAAT SONRA SÖNDÜRÜLDÜ

Yangın yaklaşık 1 saatte güçlükle söndürülürken ses yalıtım duvarı kullanılmaz hale geldi.

'ANA BÖLÜMDE ZARAR YOK'

'ANA BÖLÜMDE ZARAR YOK'

Halikarnas Disko yetkilisi Osman Özbilen, "Haziran ayında yapacağımız açılış öncesinde tadilat ve yenileme işleri yapıyorduk. Diskonun içerisinde değil otopark bölümündeki ses duvarında yangın çıktı. Taşeron işçilerimiz çalışırken, spiralden çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu. Diskonun ana bölümünde herhangi bir zarar yok, kısa zamanda müdahale ile yangını diğer bölümlere sıçramasını önlemeyi başardık. Önemli olan herhangi bir işçimize, arkadaşımıza bir şey olmaması" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tunceli'de polis helikopterinin düştüğü bölgeden ilk fotoğraflar