Halil Sezai tarafından darp edilen Hüseyin Meriç, İzmir'e yerleşti

Geçen eylül ayında Tuzla'da şarkıcı Halil Sezai tarafından darp edilen Hüseyin Meriç, İstanbul’dan taşındı. Sezai'nin tehditlerine karşı önlem alan 67 yaşındaki Meriç, İzmir'e yerleşti.

02 Ağustos 2021, Pazartesi 08:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tuzla'da geçtiğimiz eylül ayında Halil Sezai tarafından darp edilen Hüseyin Meriç (67), İstanbul’dan taşındı. Şarkıcının tehditlerine karşı önlem alan yaşlı adam, İzmir'e yerleşti.

Milliyet'ten Mesut Yılmaz'ın haberine göre; olay sonrası travma yaşadığını ifade eden Meriç, şarkıcının birkaç gün önce sahne aldığı mekanda, “Hak etti, kafam güzeldi. Gerektiği şekilde tam dövemedim, bir dahaki sefere” açıklamasından sonra bu kararı aldı.

67 yaşındaki Hüseyin Meriç'in ölüm korkusu yaşadığı ve psikolojik destek almaya başladığı öğrenildi. Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen Sezai’nin hâlâ tehditlerine devam ettiğini söyleyen Meriç, “Dava sürecimiz devam ediyor. Umarım adalet yerini bulur. Davadan kazanılacak parayı da Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım. Ölüm korkusuyla yaşıyorum!” dedi.


Öte yandan Hüseyin Meriç'in avukatı Serap Başkan Özsan, Sezai hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve dilekçede; şüphelinin tahliye edilmesinin ardından Meriç'e yönelik hakaret ve tehdit suçu işlediği ifade edilmişti.


Sezai hakkında uzaklaştırma kararı verilmesi ve Meriç için de koruma kararı çıkarılması talep edilen dilekçede, Sezai hakkında, "tehdit" ve "hakaret" ile varsa eylemlerine uyan başkaca suçlardan kamu davası açılması talep edilmişti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

OLAYIN GEÇMİŞİ

'İsyan' şarkısıyla ünlenen Halil Sezai, İstanbul Tuzla'da yaşlı komşusu Hüseyin Meriç'i darbettiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Halil Sezai, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve 43 gün cezaevinde kalmıştı.

Mahkeme sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak sanığın tahliyesine karar vermişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Magazin haberleri: 5 dakikada magazin turu (2 Ağustos 2021)