Halkevleri’nden aspest eylemi

Halkevleri’nden aspest eylemi

Ankara’da Halkevleri üyesi bir grup, havagazı fabrikasının yıkımı sırasında etrafa aspestli madde yayılmasına karşı hiçbir önlem alınmadığını öne sürerek beyaz tulumlu eylem yaptı.

01 Mart 2017, Çarşamba 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kızılay’da bir araya gelen eylemciler, havagazı fabrikasının yıkılması esnasında 4 kilometrelik bir alana kanserojen madde yayıldığını ve bu yayılan maddenin insan sağlığını tehdit ettiğini belirterek, özel yapılmış kıyafetler ve maskelerle basın açıklaması yaptı.  Megafon ile aspest gazının zararlarını çevredeki vatandaşlara anlattı


Maltepe semtine kadar beyaz renkli koruyucu özel kıyafet ve yüzlerine taktıkları maskelerle yürüyerek gelen Halkevleri üyesi grup, yanlarında getirdikleri megafon ile aspest gazının zararlarını çevredeki vatandaşlara anlattı. Dört kilometrelik alanda tedbir alınması gerektiğini dile getirilen eylemciler, daha sonra Maltepe pazarına girerek burada çalışan esnafa aspest gazının zararları konusunda bilgi verdi.

Yapılan protesto yürüyüşünün ardından Maltepe’den tekrar Kızılay’a yürümek isteyen grubun önü polis tarafından kesildi. Üzerlerinde ki koruyucu kıyafet ve maskelerle yürüyüş yapamayacakları konusunda uyarıda bulunan emniyet güçleri ile grup arasında yaşanan tartışmanın ardından, eylemciler koruyucu kıyafetlerini çıkararak yürüyüşü sonlandırdı.


;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hindistan'da halka şehre inen maymunları "öldürme" emri verildi