Haluk Piyes, Almanya'da Türklere yönelik orantısız güce tepki gösterdi: Menfaatin için susma!

Oyuncu Haluk Piyes, Almanya’da polisin bir Türk vatandaşına uyguladığı orantısız gücün videosunu sosyal medyada paylaşarak tepki gösterdi Piyes, “Haklarını savunan gençler geldi ve gelmeye devam edecek. Menfaatin için susma. Senin çocukların bu faturayı öder. Bu ilk değil, son değil sustukça devam eder. Korkma, yeter artık” dedi.

19 Mayıs 2021, Çarşamba 15:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oyuncu Haluk Piyes, Almanya'da polisin bir Türk vatandaşa uyguladığı orantısız gücün videosunu sosyal medyada paylaştı.

 Kendisi de Almanya ve Türkiye'de yaşayan Piyes, yıllardır gurbetçi Türklere uygulanan fiziksel ve algı operasyonlarına "Yeter artık" dedi.

Piyes şu açıklamayı yaptı:

Hepimizin her gün yaşadığı ırkçılığı ve sistematik ırkçılığa karşı duyarsız kalma. Sünni, Alevi, Ateist, Türk, Kürt diye ayrıştırıp o faşistler gibi olma!

Bu hasta zihniyet için hepimiz kara kafayız, bunu biliyoruz, buharlaşsan da, asimile de olsan, başarılı siyasetçi, iş insanı ve sporcu da olsan, onlara hizmet etmediğin an algı operasyonlarıyla yok ederler.  Artık şunu herkes bilmeli, biz oranın parçasıyız. Büyüklerimiz bizi hep korkuttu.

Kayıtsız kalmaya alıştırdı. Ona da yeter! Haklarını savunan gençler geldi ve gelmeye devam edecek. Bunu bilmeleri gerekiyor.

Menfaatin için susma! Seni pas geçmez! Senin çocukların bu faturayı öder. Bu ilk değil son değil sustukça devam eder. Korkma, yeter artık, çoktan yetti.

Kaynak: Günaydın

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç hakkında şoke eden iddia!