Hamdu Sena'nın köpeği 'Karabaş' öldü, 4 yavruya o 'anne' oldu

Rize'nin İkizdere ilçesinde, yeni doğum yapan keçiyi sırtına aldığı fotoğrafın sosyal medyada yayılmasıyla gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Ankara’da konuk ettiği Hamdu Sena Bilgin (13), doğum yaparken ölen köpeği 'Karabaş'ın acısını yaşadı.

06 Eylül 2018, Perşembe 11:20
A A

Hamdu Sena, 'Karabaş'ın dünyaya getirdiği 4 yavruyu şırınga ile süt doldurduğu steril eldivenin uçlarını deldiği parmaklıklarından emzirerek besliyor. Hamdu Sena, "Onlara anneleri gibi bakıyorum. Büyüyecekler ve bu yaylalarda birlikte çobanlık yapacağız" dedi.

Hayvanlarla kurduğu yakın bağla dikkati çeken Hamdu Sena, okulların tatil olmasıyla birlikte bu yaz dönemini de ailesiyle birlikte göç ettikleri yaylada geçiriyor.

Yaylaya kendi adını veren ve hayvanları ile vakit geçiren, bakımlarını yapan, inekleri sağan Hamdu Sena, büyük bir acı yaşadı.

Köpeğini kaybetmenin acısını yaşayan Hamdu Sena, 4 yavrunun bakımını üstlendi.

Yavruları şırınga ile süt doldurduğu steril eldivenin uçlarını deldiği parmaklıklarından emzirerek besleyen Hamdu Sena, bir an olsun yanlarından ayrılmıyor.

Yavrularla vakit geçiren, onlarla oynayan Hamdu Sena'ya çoban köpeği Tomi eşlik ediyor. Hamsu Sena, yavrulardan birine ise ölen köpeği Karabaş'ın adını verdi.

Karabaş'ın ölümüne çok üzüldüğünü anlatan Hamdu Sena, onları annelik yaparak büyüteceğini söyledi.

Hamdu Sena, "Karabaş, doğumdan bir hafta sonra öldü. 4 tane yavrumuz var. Çok küçükler. Yavruların babası Tomi ile birlikte onları besliyoruz, yaşatmaya çalışıyoruz. "

"Yeni doğan keçi yavrusunu kurtarmak için benimle birlikte mücadele veren Tomi şimdi kendi yavrularını kurtarmaya çalışıyor."

"Öksüz kalan 4 yavruyu emzirmek için 'steril eldiven'li yöntem buldum .Onlara anneleri gibi bakıyorum. Büyüyecekler ve bu yaylalarda birlikte çobanlık yapacağız" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.