Hami Mandıralı, Kırılma Anı programına konuk oldu: Frikik çalışırken arkadaşlarıma acıyordum

Trabzonspor'un ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Hami Mandıralı, NTV'de Emek Ege'nin sunduğu Kırılma Anı programına konuk oldu. Hami Mandıralı, hem yurt dışı döneminden hem de Türkiye kariyerinden bahsetti.

11 Ocak 2021, Pazartesi 12:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Takım arkadaşlarıma acıyordum

Takım arkadaşlarıma acıyordum

Hami Mandıralı deyince herkesin aklına elbette sert şutlar, frikikler ve penaltılar gelir. Mermi gibi şutlarıyla bilinen Hami, antrenmanlardaki çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

Gollerimi hep kendi becerimle atmışımdır. Bana servis yapılmıyordu pek. Özellikle duran toplarda. O sıralar plastik barajlar Avrupa'dan yeni gelmişti. Onların gelmesi bana çok yaradı çünkü frikiklerim daha iyi hale geldi. Takım arkadaşlarım barajda olduğu zaman top onlara çarpar diye çok sert vurmaya gönlüm elvermezdi, acıyordum çocuklara. Plastik barajlardan sonra isabet ve gol oranım arttı.

Ben zaten en büyüğünde oynadım

Ben zaten en büyüğünde oynadım

Hami Mandıralı, Emek Ege'nin Almanya'dan Türkiye'ye dönüş sürecinde İstanbul takımlarının teklifi olup olmadığını sorması üzerine, şöyle konuştu:

Ben zaten en büyüğünde (Trabzonspor) oynadım. Eğer dönmeseydim ailemin de kendimin de hayatı çok farklı olacaktı. Çocuklarım Almanya öğrenecekti ve tam alışma sürecindelerdi. Ama dönmek zorunda kaldık. Trabzonspor sevdiğim takımdı, yapacak işler vardı. Buraya dönünce bir daha da Almanya'ya gidemedik.

Rüştü, Rüştü'lüğünü gösterdi

Rüştü, Rüştü'lüğünü gösterdi

1995-96 yılında Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u yendiği ve şampiyonluğu etkileyen maça değinen Hami, "O sene favori bizdik. Rüştü de dönemin en iyi kalecisiydi. Karşılaştığımız maçta da Rüştü'lüğünü ispatladı. O Fenerbahçe'yi şampiyon yaptı, biz Trabzonspor'u şampiyon yapamadık" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oğulcan Çağlayan'a verilen cezanın Galatasaray ile ilgisi yok