Hamide Nine, 98 yaşında motosiklet kullanmayı öğrendi

Hamide Nine, 98 yaşında motosiklet kullanmayı öğrendi

Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşayan 98 yaşındaki Hamide Karabulut, motosiklet kullanmak için oğlundan eğitim aldı. Karabulut, çocuklarının tüm karşı çıkmasına rağmen 2 ayda bu taşıtı kullanmayı öğrendi

10 Temmuz 2015, Cuma 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karabulut, oğlu İbrahim Karabulut’un işe gidip gelebilmek için aldığı motosikletle kendisini gezdirmesinin ardından motosikletlere ilgi duyduğunu ve bu taşıtı kullanmak istediğini söyledi.

İlk zamanlarda oğlu İbrahim ve gelini Nilgün Karabulut’un bu isteğine şiddetle karşı çıktığını anlatan Karabulut, "Beni bu isteğimden vazgeçiremediler. İki aydır oğlumdan eğitim alıyorum. İki ay içinde vitesli bir motosikleti kullanmayı öğrendim" dedi.

'BENİ BU HEVESİMDEN VAZGEÇİREMEYECEKLER'

Karabulut, 8 çocuğu olduğunu belirterek, "En büyüğü 73 yaşında. Torunlarım ve torunlarımın çocuklarının sayısını bilmiyorum. Torunlarım ve çocuklarım motosiklet kullanmama karşı çıkıyor ama beni bu hevesimden vazgeçiremeyecekler" diye konuştu.

Nilgün Karabulut ise kayınvalidesinin motosiklet kullanmasına kesinlikle karşı olduklarını ifade ederek, "Yaşlılık nedeniyle işitme problemi var. Okuma yazması yok. Zaten çok yaşlı ve zor yürüyor ancak her gün motosiklet kullanabilmek için hepimizle kavga ediyor" dedi.

İbrahim Karabulut da bu konuda ısrarlı davranan annesine, oğlu Hasan ile motosiklet kullanmayı öğrettiklerini dile getirdi.

Komşuları ise Hamide Karabulut’un motosiklet kullanmasına şaşırdıklarını ve onu hayretle izlediklerini belirtti.

AA

 

 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dikey orman projesi felakete dönüştü