Hamile kadın hastaneye yetişemeyince arabada doğurdu!

ABD'li Raelin Scurry 6 aylık hamileydi. Evde otururken kasılmaları başlayan genç kadın hastaneye yetiştirilmeye çalışırken aracın yan koltuğunda kimsenin yardımı olmadan doğum yaptı. Üstelik bebek erken doğduğu gibi bir de amniyotik kesenin içine doğdu

10 Eylül 2017, Pazar 12:33
A A
Hamile kadın hastaneye yetişemeyince arabada doğurdu!
Su kesesi olarak da adlandırılan amniyotik kese, bebeğin anne karnındayken içinde bulunduğu, rahat hareket etmesini sağlayan ve de bir kalkan görevi görerek bebeği dış etkilerden ve yaralanmalardan koruyan sıvı dolu kesedir.

Hamile bir kadının suyunun gelmesi, amniyotik kesenin patlaması anlamına gelir ve bebek bu aşamada doğuma hazırdır.

Bebeğin keseyle birlikte doğması ise dünya üzerinde sadece 80 bin doğumdan birinde görülen, sezaryen doğumda daha fazla yaşanan ama nadir rastlanan bir olaydır.5 Ağustos'ta yaşanan olayda Raelin'in kasılmaları başlamış. Ancak doğuma çok zaman olduğunu düşünen anne adayı bunu başta önemsememiş. Kasılmalar 45 dakika boyunca devam edip bir de şiddetlenince işlerin yolunda olup olmadığını görmek için hastaneye gitmeye karar vermiş.
 

HİKAYESİNİ INSTAGRAM'DA PAYLAŞTI


Instagram hesabında hikayesini paylaşan Raelin şunları söylüyor: 'Kasılmalar arasındaki süre kısalıyor ve ağrı şiddetleniyordu. O anda ıkınmam gerektiğini biliyordum.

Korkmuştum ve acil servisi aradım. Attığım çığlıklar yüzünden beni anlamıyorlardı ben de telefonu nişanlıma uzattım. Pantolonumu çıkardım ve aşağıya ulaştım. Kafasının orada olduğundan emin olmak istedim. Bir kez ıkındım ve mucize bebek oradaydı. Ona baktığımda hala tamamen amniyotik keseyle kaplı olduğunu gördüm.

{pagebreak}

'Raelin ve nişanlısı acil servisin gelmesini beklemek yerine daha hızlı olacağı için kendi araçlarıyla yola devam etme kararı almışlar.

7 dakika içinde hastaneye ulaşan çift daha kapıdayken doktorlar bebeğe müdahale etmiş. Keseyi açan doktorlar bebeğin hava almasını sağlamış.

Erken doğduğu için oldukça küçük olan bebeğin durumu şimdi çok iyi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünya bu umursamaz golfçüleri konuşuyor! İşte olay yaratan kareler