Hamilelik kilolarınızı veremiyorsanız sebebi...

Hamilelik kilolarından hemen kurtulmak isteriz ancak bu uzun ve zorlu bir süreç olacaktır. Eğer hamilelik sonrasında kilolarınızdan hiçbir şekilde kurtulamıyorsanız arkasından bu sebepler olabilir...

26 Ocak 2019, Cumartesi 13:27 Son Güncelleme:
A A
KALORİ ALIMINI AZALTMADINIZ

KALORİ ALIMINI AZALTMADINIZ

Hamile kalmadan önceki kalori limitinize geri dönmeyi unutmuş olabilir misiniz? Eğer dikkatsizseniz, bu mümkün. Beslenmenizde yeniden bir düzenleme yapmanız gerekmekte ama elbette hala emzirdiğinizi ve bunun için yeterli beslenmeniz gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.


TIBBİ BİR SEBEBİ OLABİLİR

TIBBİ BİR SEBEBİ OLABİLİR

Eğer yukarıdakilerden hiçbirinin sizin için geçerli olmadığını düşünüyorsanız, doktorunuzdan bir randevu almak isteyebilirsiniz. Ona içinde bulunduğunuz durumu anlatmalı, gerekli tetkikleri yapmasını sağlamalı ve önce sorunu sonra da çözümünü beraber belirlemelisiniz.EMZİRMEMEYİ TERCİH EDİYORSUNUZ

EMZİRMEMEYİ TERCİH EDİYORSUNUZ

Emzirmek, hamilelik süresince aldığınız kiloları vermenize yardımcı olur. Bebeğinizi emzirmek için en önemli sebep olmasa da geçerli olanlardan biri de budur. Bu tercihi yapmak için geç kalmış olabilirsiniz ama en azından aldığınız kiloları vermekte neden zorlandığınızı daha iyi anlamanıza sebep olacaktır. Tabii demek değildir ki emzirmezseniz kilo veremeyeceksiniz, sadece daha fazla efor sarf etmeniz gerekir.
MOTİVE DEĞİLSİNİZ

MOTİVE DEĞİLSİNİZ

Belki de kilo vermek için yeterince motive değilsiniz. Sonuç olarak yeni doğum yaptınız ve yeni doğanınızla ilgilenirken perişan oluyorsunuz. Üstelik dünyadaki en önemli şey o olduğu için başka bir şeyle ilgilenmek de istemiyorsunuz. Ama kendinizden vazgeçmemeniz gerektiğini unutmamalı ve kilo vermek için kendinizi motive etmenin yollarını bulmalısınız.


BEKLENTİLERİNİZ ÇOK YÜKSEK

BEKLENTİLERİNİZ ÇOK YÜKSEK

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları verememenizin sebeplerinden birisi beklentilerinizi çok yüksek tutmanız olabilir. Her şeyin bir günde değişmesini bekleyemezsiniz. Unutmayın ki o kiloya gelmeniz aylar sürdü, vermeniz de biraz zaman alacak elbette.


EGZERSİZ YAPMIYORSUNUZ

EGZERSİZ YAPMIYORSUNUZ

Bebeğiniz yeni doğduğunda egzersiz yapmak zordur. Ama onu arabasına koyup yürüyüşlere çıkmanızda hiçbir sakınca yok, üstelik açık hava ikinize de iyi gelecektir. Ya da belki çocuğunuz gün içinde uyukladığında bazı yoga, pilates hareketlerine yönelebilirsiniz.


İÇECEKLER DE SİZİ SABOTE EDER

İÇECEKLER DE SİZİ SABOTE EDER

Bazen tükettiğiniz içecekler, kilo vermek için harcadığınız eforu sabote eder. Eğer dikkatli olmazsanız, içeceklerden tonlarca kalori alırsınız. Meyveli sodalar, meyve suları, kremalı ve sütlü kahveler oldukça bol kalori içerir. Kilonuzda büyük bir değişiklik görmediğiniz sürece suya bağlı kalın; üstelik sağlığınız için de en iyisi o.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bebeğim bu hafta ne kadar büyüdü? Hafta hafta büyüme rehberi