Hamilelikte aşerilen garip şeyler

Hamileliğin ilk belirtilerin birisi de aşermedir. Hamilelik döneminde kadınların bazılarında fazlasıyla aşerme olurken bazılarında ise bu durum hiç yaşanmayacak kadar azdır. Hamilelikte döneminde aşerilen garip şeyleri merak ediyorsanız haberimize bir göz atın.

22 Temmuz 2020, Çarşamba 17:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çikolata

Çikolata

Hamilelikte çikolata da dahil olma üzere pek çok şey istenebilir. Fakat, bazı hamileler çikolatayı olması gerekenden fazla tüketmek isteyebilirler. Bu da vücudun kalsiyuma ihtiyaç duyduğu anlamına gelebilir. Bu yüzden kesinlikle doktora danışılmalı.


Turşu

Turşu

Ekşi ve gevrek yiyeceklerin hamilelik döneminde sevilmesi de muhtemel. Bu yüzden, bazı hamileler en çok da turşu yemek ister. Fakat, yüksek miktarda tuz içerdiği için tansiyon hastalarının çok dikkatli olması gerekli.


Dondurma ve buz

Dondurma ve buz

Hamilelik döneminde buz ve dondurma isteği de artabilir. Çünkü, hamilelikte vücut ısısı arttığı için buz ve dondurmaya olan ilgi de artabilir.


Baharatlı yiyecek

Baharatlı yiyecek

Bu dönemde baharatlı yiyecekler sıkça aşerilebilir. Çünkü, anne adayı yoğun bir tada ihtiyaç duyar. Eğer baharat tüketme isteği çok fazla ise kesinlikle doktorla konuşulmalı.


Limon

Limon

Pek çok hamile kadın, bu dönemde limon yemeyi ister. Bu da baharatta olduğu gibi yoğun tat ihtiyacından doğar. Fakat, engellenemeyecek şekilde limon tüketimi varsa C vitamini eksikliği anlamına gelebilir ve kesinlikle doktora danışılmalı.

Her istek yanlış bir şeye işaret etmez. Fakat, vücudunuzun bir vitamin veya mineralden daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Bu yüzden kesinlikle doktorla iletişime geçilmeli.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İyot eksikliği gebeliği tehlikeye sokabilir mi?