Hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları

Hamilelikte cinsel ilişki, genel itibari ile insanların korkarak yaklaştıkları başlıklardan birisi ancak sandığınız kadar korkulacak bir durum yok. Hamilelik sürecinde cinsel ilişkiye girmek, faydalı olan bir hadise olarak uzmanlar tarafından açıklaması yapılan önemli hususlardan birisidir. Ama siz yine de doktorunuza danışın. İşte hamilelikte cinsel ilişkinin yararları...

08 Mayıs 2018, Salı 15:13 Son Güncelleme:
A A
Ağrılarınızdan kurtulursunuz

Ağrılarınızdan kurtulursunuz

Hamilelik döneminde karın, sırt, kasık ağrıları genellikle ciddi anlamda kendisini gösterir. Cinsel ilişki, doğal bir ağrı kesici etkisi yarattığından dolayı hamilelik sürecinde en büyük dostunuz olacaktır.

Hastalıklardan korunursunuz

Hastalıklardan korunursunuz

Hamilelikte cinsel ilişki, haz olduğu kadar vücudun hareket etmesi anlamına da gelir. Dolayısı ile vücudun daima savunma halinde olması demektir. Hastalıklardan her anlamda korunmanıza yardımcı olur ve güvenlik duvarı olarak kimi uzman tarafından betimlenmiştir.

Doğal kasılmaları sağlar

Doğal kasılmaları sağlar

Hamilelik sürecinde özellikle doğal kasılmalar çok önemlidir. Hamilelikte cinsel ilişki, doğal kasılmaların sürekliliğini sağlar ve bu anlamda sağlıklı bir süreç geçirmenize de etkin bir şekilde yardımcı olur.

Uyku problemlerinizin azalmasına yardımcı olur

Uyku problemlerinizin azalmasına yardımcı olur

Çeşitli nedenlere bağlı olarak hamilelik döneminde uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ve denemeler gösteriyor ki hamilelik döneminde cinsel ilişki, kadınların çok daha rahatlamasını ve rahat bir uyku çekmesine yardımcı oluyor.

Stresten uzaklaşırsınız

Stresten uzaklaşırsınız

Psikolojik olarak etkileri çok daha fazla ön plandadır. Özellikle stresten uzak kalmanıza yardımcı olur. Keyif veren bir haz, aynı zamanda vücudun hareketli olması bu anlamda hamilelik sürecindeki sorunları da azaltacağından psikolojik anlamda da ciddi bir ferahlama sağladığı söylenebilir.

Kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı

Kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı

Hamilelik döneminde cinsel ilişki, kan basıncının düşmesine ve kontrol altında tutulmasına neden olduğundan dolayı çok önemlidir. Yükselen tansiyonun düşmesi için de en etken çözümlerden birisi olarak nitelendirildiğini söyleyebiliriz. Hamilelikte cinsel sağlık açısından önemli bir madde.

Hamilelik sonrası iyileşme süreci hızlanır

Hamilelik sonrası iyileşme süreci hızlanır

Genital bölge sıvılarının sağladığı faydalardan birisi de iyileşmeye karşı en iyi şekilde yardımcı olmasıdır. Cinsel ilişki, hamilelik sonrası iyileşme sürecini hızlandıran ve daha az ağrılı, daha az sancılı olmasına yardımcı olan etken başlıklardan birisi olarak dikkatleri çeker diyebiliriz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bebeğim bu hafta ne kadar büyüdü? Hafta hafta büyüme rehberi