Hamilelikte saç boyatmak zararlı mı?

Düzenli olarak saçlarını boyatan kadınlar hamileliğinde bu sürecin nasıl işleyeceğini merak eder. Peki, hamilelikte saç boyatılır mı? Hamilelikte saç boyatmanın zararları nelerdir? Hamilelikte ne zaman saç boyanır? Merak edilenlerin hepsi haberimizde.

12 Ağustos 2020, Çarşamba 18:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Düzenli olarak saçlarını boyatan kadınlar hamileliğinde bu sürecin nasıl işleyeceğini merak eder. Peki, hamilelikte saç boyanır mı? Hamilelikte saç boyamanın zararları nelerdir? Hamilelikte ne zaman saç boyatılır? Merak edilenlerin hepsi haberimizde.


Hamilelikte saç boyatılır mı?

Hamilelikte saç boyatılır mı?

Yapılan araştırmalarda gebelikte ve emzirirken yapılan saç boyalarının bebek üzerinde herhangi bir doğumsal sakatlık yaptığına dair somut bir delil bulunmamaktadır.Fakat tedbirli davranmak için hamile bayanlar doğum sonrasına kadar saçlarınızı boyatmayabilirsiniz.

Saç boyası içinde bulunan kimyasal maddelerin bir kısmı hamileyken son derece zararlıdır. Yinede saçlarınızı boyatmaya karar verdiyseniz bu işi gebeliğin ilk 3 ayında yapmayın.Gebeliğin 4. ayından sonra organik , doğal , kimyasal madde içermeyen saf bitkisel boyaları tercih edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hamilelikte saç kesilir mi?