Hamilelikte saç kesilir mi?

Hamileyken saç kesilmesinin birçok türlü probleme yol açabileceği gibi bir söylenti nedeniyle birçok hamile hamilelikte saç kestirmiyor. Peki, hamileyken saç kesilir mi? Hamilelikte saç kestirmek zararlı mı? Hamilelikte saç kesimine dair merak edilenler haberimizde.

12 Ağustos 2020, Çarşamba 17:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hamileliği yaza denk gelen birçok hamile saçlarını kestirmek ister fakat etraftan gelen tepkiler yüzünden vazgeçer. Peki, hamileyken saç kesilir mi? Hamilelikte saç kestirmek zararlı mı? Hamilelikte saç kesimine dair merak edilenler haberimizde.


Hamileyken saç kesilir mi?

Hamileyken saç kesilir mi?

Hamileyken kadınlar genellikle saç kestirmez. Bazı insanlar vücudumuza giren besinlerin bebeğe yarar sağlamak yerine saça yarar sağlayacağına inanır. Fakat saçınıza giden besinler ile bebeğinize giden besinlerin birbiriyle alakası yoktur.

Son derece yanlış olan bu davranış anneyi olumsuz yönde etkileyebilir. Doktorlara göre hamileyken saç kestirmenin hiçbir sakıncası yoktur.

Herkes için olmasa da maalesef genellikle güzelliğin sembolü olarak tanımlanan saçlar kadınlar için oldukça önemlidir. Bazı kadınlar öz güvenlerini saçlarına bağlayabilirler. Hamilelik döneminde zaten çok hassas olan anne adayları uzamış ve bakımsız saçlarla kendilerini olumsuz düşüncelere itebilirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gebelik döneminde varis neden olur?