Hamit Altıntop ilk teması Joachim Löw ile oldu

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda yeni sorumlu Hamit Altıntop olmuştu. TFF, Selim Soydan'dan alınan görevi Hamit Altıntop'a verdi ve yeni hocayı Altıntop belirleyecek. İlk temas ise Joachim Löw ile kuruldu.

12 Eylül 2021, Pazar 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda yeni teknik direktör Hamit Altıntop'un seçimine bırakıldı. Altıntop'un önereceği isim TFF Başkanı Nihat Özdemir'den de geçip göreve başlayacak.

Daha önce Okan Buruk'un adı geçse de Altıntop, ilk teması Joachim Löw ile kurdu.

Löw, gelen teklife "Ben 4 maçlık bir görevi düşünmem. Zaten şu an dinleniyorum. Grup karşılaşmalarını tamamlayın, isterseniz ondan sonra tekrar görüşürüz" yanıtını verdi. Altıntop'un ikinci teması da yine Alman bir hocayla oldu.

Almanya U21 Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile temas kurulud. Taraflar önümüzdeki günlerde Almanya'da yüz yüze de görüşecek. TFF yönetimi ise "Yüksek maliyetli bir hoca, eleştirileri artırır. Yeni teknik adamın ücretini düşük tutmalıyız" görüşünde.

Sergen Yalçın ve Abdullah Avcı'nın isimleri de masaya yatırıldı ancak Nihat Özdemir, kulüplerin tepkisini çekmemek ve başka bir kutuplaşmaya sebebiyet vermemek için bu isimleri veto etti. Herkesin uzlaştığı iki isim ise Mustafa Denizli ve Okan Buruk oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muslera ve Valencia yol yorgunluğu dinlemedi, takıma katıldı