Hamsi tezgaha düştü, kilosu 15 liraya çıktı

Bartın'ın Amasra ilçesinde az miktarda avlanabilen hamsi, balıkçı tezgahlarında kilogramı 15 liradan satılıyor

11 Eylül 2017, Pazartesi 16:22
A A
Hamsi tezgaha düştü, kilosu 15 liraya çıktı
Av yasağının sona ermesiyle denize açılan balıkçılar umduğunu bulamayınca Bartın'ın Amasra ilçesinde hamsinin kilogramı 15 liradan satılmaya başladı.

İlçede yaklaşık 20 yıldır balıkçılık yapan Necmettin Yılmaz, av yasağının sona ermesiyle trol ve gırgırla istavrit, barbun, palamut, mezgit avlandığını ve teknelerin de sayılı kasalarla dönebildiğini söyledi.


HAMSİNİN KİLOSU 15 LİRA 


Balıkçı teknelerinin ilk kez az da olsa hamsiyle kıyıya yanaştığını belirten Necmettin Yılmaz,  "Denize açılan balıkçılar maalesef tüm çeşitlerde sayılı kasalarla dönebiliyor. Denizden şu anda en fazla istavrit ve mezgit alınabilse de o da sınırlı sayıda oluyor. Balıkçılarımız dün gece ilk kez hamsi de avladılar. 20-25 kasa avlanabilen hamsi, ilçede tezgahlarda yerini almış oldu. Tabii balığın az olması fiyatları da etkiliyor. Şu anda hamsinin kilogramını 15 liradan satıyoruz. İlerleyen günlerde balığın bollaşmasıyla fiyatların da düşmesini bekliyoruz" dedi.

Necmettin Yılmaz, mezgitin 15, istavritin 7,5, uskumrunun 15, çupra ve levreğin kilogramının da 30 liradan satıldığını dile getirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Honda Civic Sedan Eco – LPG test sürüşü ve incelemesi