Hamza Dağ'dan Ödemiş'e sağlık bilimleri fakültesi açılacak açıklaması

Hamza Dağ'dan Ödemiş'e sağlık bilimleri fakültesi açılacak açıklaması

Hamza Dağ'dan Ödemiş'e sağlık bilimleri fakültesi açılacak açıklaması

05 Nisan 2021, Pazartesi 19:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu'nun sağlık bilimleri fakültesine dönüştürülüp, eğitime açılacağını bildirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu'nun sağlık bilimleri fakültesine dönüşeceğini bildirdi. Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık yüksekokulunun fakülteye dönüşmesini uzun süredir takip ettiklerini ve hayata geçmesi için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Bu dönüşümün Ödemiş ve Küçükmenderes havzasına büyük katkı sunacağına dikkati çeken Dağ, açıklamasında, "Bugüne kadar sağlığa yapılan yatırımların ne kadar yerinde olduğunu ve özellikle pandemi sürecinde bunun her zamankinden daha fazla önemli olduğunu gördük. Bu salgında Türkiye sağlık altyapısındaki başarısı ile tüm dünyanın takdirini kazanmış ve bu alanda örnek ülke olmuştur. Ödemiş'e açılacak sağlık fakültesi de sağlık yatırımlarımızın bir devamı niteliğindedir. Bunun yanında açılacak fakültenin Ödemiş'e büyük bir canlılık ve hareketlilik getireceğine; bölgenin istihdamına ve ekonomik gelişimine katkı sunacağına inanıyorum. İlerleyen süreçte Ödemiş'in Küçükmenderes bölgesinin sağlık merkezi konumuna geleceğini düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TBB Bölgesel Kalkınma Toplantısı İzmir'de yapıldı