Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'a dönmeye sıcak bakıyor

Galatasaray'ın başında şampiyonluk yaşayan Hamza Hamzaoğlu, bir gün Galatasaray'a dönebileceğini söyledi. 50 yaşındaki teknik direktör şu anda Gençlerbirliği'ni çalıştırıyor.

27 Şubat 2020, Perşembe 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'la karşılaşacakları maç öncesinde konuştu. Anadolu Ajansı'na konuşan tecrübeli teknik adam, Galatasaray'ı çalıştırmak isteyip istemediği sorusunu da cevapladı.

Galatasaray, 2014-2015 sezonunda Hamzaoğlu yönetiminde şampiyonluk yaşamıştı. Röportajdan öne çıkanlar şöyle:

"Görev düşerse isterim"

"Görev düşerse isterim"

"Allah nasip ederse, ileride tekrar bize görev düşerse tabii ki çalıştırmayı isterim. Ama şu anda emin olun tek düşüncem, Gençlerbirliği'nde uzun yıllar kalıp buradan yeni oyuncuları Türk futboluna kazandırmak.

Burada olmaktan da son derece mutluyuz. Kulüp yapısıyla bizim yapımız tam örtüştü diyebilirim. İnşallah başarılı oluruz."

"Bize gelene kadar derbiyi unutacaklar"

"Bize gelene kadar derbiyi unutacaklar"

"Havaya girmiş ama ayakları yere basan bir Galatasaray'a karşı oynayacağız. Fenerbahçe maçını, bizim karşılaşmaya kadar düşüneceklerini sanmıyorum. Şimdiden belki bizim maçı düşünmeye başlamışlardır.

İkinci yarı itibarıyla çok farklı bir görüntü içindeler. Hem de deplasmanda oynayacağız, bu da bizim için kolay olmayacak. Fakat 2 haftadır kazandığımız için kendimize olan güvenimiz var.

Bütün hafta boyunca Galatasaray'ı çalışacağız. Ne yapabiliriz, Galatasaray'a karşı nasıl bir oyun anlayışı içinde olmalıyız, bunları konuşacağız. Hafta sonu gücümüz buna ne kadar yetecek, göreceğiz."

"14 yabancı almak zorunda değilsiniz"

"14 yabancı almak zorunda değilsiniz"

"Yabancı sayısının artması da belki bu batağa sürüklenmemizin ana nedenlerinden birisi olabilir fakat bana göre kesinlikle neden bu diyemezsiniz.

Çünkü siz eğer bu kuralları doğru yönetemezseniz size zarar olarak döner. Doğru yönetirseniz de fayda olarak döner. 14 yabancı kuralı bana göre doğru alınmış bir kural ama bunu doğru kullanamadık."

"Yabancı kuralını yanlış kullananlar batacak"

"Yabancı kuralını yanlış kullananlar batacak"

Bu kural ilk gündeme geldiğinde İstanbul'da seminerdeydik. Oradaki röportajlarımda çok rahat görebilirsiniz; 'Bunu doğru kullanan kulüpler bundan fayda sağlayacak ama yanlış kullananlar da batacak' diye söylemiştim. Nitekim öyle oldu.

Biz 14 yabancı kuralı var diyoruz, 14 yabancıyı da almak zorunda hissediyoruz. Hatta 15-16...

O kadar bonkörüz ki 2-3 tane de kenarda tutabiliyoruz. Çünkü kasamızda zaten paramız oldukça fazla(!) Dolayısıyla bugün hiç kimsenin ağlamasını da doğru bulmuyorum. Bugünler bağıra bağıra geldi ve bile bile de buralara getirildi."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Abdülkadir Ömür 6 ay sonra Trabzonspor forması giyecek