En konuşkan muhabbet kuşu bu muhabbet kuşu!

500'den fazla kelimeyi ezberleyebilme becerisi olan konuşkan muhabbet kuşları ile tanışmak ister misiniz? Evinizde sizinle olur olmaz sohbet edecek bir muhabbet kuşu arıyorsanız, bir cins var ki, bu muhabbet kuşlarının sohbeti bitmiyor. İşte bu konuşkan kuşlar hakkında merak edilenler...

16 Ekim 2021, Cumartesi 19:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bol bol kelime öğreteceğiniz, evinizin neşesi olacak bir muhabbet kuşu arıyorsanız, jumbo cins muhabbet kuşu tam size göre. Çünkü jumbo muhabbet kuşları en konuşkan muhabbet kuşu. 500'den fazla kelimeyi öğrenebiliyor.

Jumbo muhabbet kuşları normal muhabbet kuşlarına çok benzerler ancak esas fark boyutlarıdır. Vücut uzunlukları ortalama 24 santimetre olan jumbo muhabbet kuşları, normal muhabbet kuşlarından daha iridir.

Tüyleri daha canlıdır ve başlarındaki ibik de daha fazladır

Jumbo muhabbet kuşları evde beslemeye en uygun kuşlar arasında yer alır.

Konuşmayı oldukça seven bu kuşlar iyi bir eğitimle bin 500'den fazla kelime konuşabilir. Kelimeleri yalnızca duyarak öğrenirler. Erkek jumbo muhabbet kuşları dişilere oranla daha fazla kelimeyi öğrenebilir.

Jumbo muhabbet kuşları papağan ailesinden gelir.


Jumbo muhabbet kuşların ak darı ya da dal darı ile besleniyor ama bunun yanı sıra yulaf, havuç, mercimek, muz, arpa, elma, fındık, bezelye, bal kabağı ve susam tohumu da yiyor.

Jumbo muhabbet kuşlarına show muhabbet kuşu da deniyor...

En konuşkan muhabbet kuşu cinsi

En konuşkan muhabbet kuşu cinsi

Bu arada, renk renk muhabbet kuşu görüyorsunuzdur ancak en konuşkan muhabbet kuşu cinsi açık yeşil olanlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muhabbet kuşu cinsiyeti nasıl anlaşılır?