Hangi maskara fırçası hangi kirpiğe uygulanmalı?

Kozmetik mağazalarında en çok zaman harcadığınız yer neresi? Silikon fırça, kıl fırça, kıvrımlı fırça, tombik fırça... Çeşit çeşit. Peki hangi kirpik tipi hangi tip maskara fırçasını kullanmalı? Hangi maskara fırçası ne işe yarar? Maskara konusu derya deniz, buyrun beraber inceleyelim.

03 Mart 2021, Çarşamba 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tarak fırça

Tarak fırça

Kısa ve seyrek kirpikler için idealdir. Tarak formu sayesinde tüm kirpikleri tane tane tarayarak boyar.  

Sivrilen fırça

Sivrilen fırça

Uca doğru sivrilen bu fırça daha uzun kirpiklere sahip olmak için tercih edilmeli. İnce ve kısa kirpikler için idealdir. Bu tür maskaraları 2’si 1 arada olarak düşünün. Maskaranızı normalde fırçayla yaptığınız gibi uygulayabilir, ardından çubuğu çevirip sivri ucu kirpik uçlarına ekstra bir uzama desteği vermek için kullanabilirsiniz.  

Top uç

Top uç

Tipine bakıp bunu nasıl sürmeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz ancak kendisi ulaşılması en güç kirpiklere rahatlıkla ulaşacaktır. Özellikle de göz pınarına yakın yerdekilerden bahsediyoruz.  

İnce fırça

İnce fırça

Kirpikleri belirginleştirmeye yardımcı bir fırçadır. Ne ekstradan hacim katar ne de uzatır. Var olan kirpiklerinizin görünümü güçlendirir. Varla yok arası makyaj sevenlerin ilk tercihi olmalıdır. 


Jumbo fırça

Jumbo fırça

Daha hacimli, volümlü kirpiklerin peşindeyseniz işte fırçanız. Ayrıca böyle kalın bir fırça tek hamlede kirpiklerinizi boyamanıza da yardımcı olacaktır. Tek sorun boya kirpiklere fazla gelip ağırlık yapabilir, öncesi kirpikleri kıvırıcı ile şekillendirmek ve fırçanın üzerindeki fazla boyayı sıyırıp öyle uygulamak gerekecektir.  

Kum saati fırça

Kum saati fırça

Kesinlikle takma kirpik etkisi yaratacaktır. Bu fırçayı Marilyn Monroe’nun vücudundan ilham alarak yarattığını biliyor muydunuz? Kirpiklere hacim kazandırmanın yanı sıra girintili yapısı yüzünden kirpikleri kıvırarak şekillendirmeye de yardım ediyor.  

Silikon fırçalar

Silikon fırçalar

Günümüzün yükselen trendi plastik fırçalar, tarayarak kirpikleri boyayan ve aslında birden fazla özelliği olan fırçalar. Klasik kıllı fırçalara göre çok daha az topaklanma yaptıklarını da ekleyelim.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Artık ezberlemenin zamanı geldi: Cilt bakım ürünlerini hangi sırayla kullanmalı?