Hapishane güzeli seçildi

Kolombiya'da kadın mahkumların kaldığı bir cezaevinde güzellik yarışması düzenlendi

29 Eylül 2013, Pazar 09:59
A A

Kolombiya'da kadın mahkumların kaldığı bir cezaevinde güzellik yarışması düzenlendi. Ülkede hapishanedeki güzellik yarışmasına ilgi büyük olunca, juri üyeliği için ünlü isimler çağrıldı.

Kolombiya'nın başkenti Bogoto'da 2 bin 200 kadın mahkumun kaldığı Buen Pastor cezaevindeki güzellik yarışması büyük ilgi gördü.

Çoğu uyuşturucu ticaretinden hapis cezası alan ya da sorgusuz sualsiz yatan kadın mahkumların katıldığı güzelik yarışmasında yaş sınırı aranmıyor. "Ana Kraliçe" (Reina Madre) unvanını almak için aranan tek şart evli ya da dul olmak. 18 yıldır düzenlenen yarışmada, Kolombiyalı ünlü sanatçılar juri üyeliği yapıyor.

Buen Pastor cezaevindeki güzellik yarışmasında finale 6 aday kalıyor. 2 bin 200 kadın mahkumun kaldığı 6 katlı cezaevinde her kat kendi güzellik adayını seçiyor. Juri üyeliği yapan ünlü sanatçılar da, bu 6 aday arasında hapishane güzelini seçiyor. Hapishane güzeli seçilen aday, cezaevindeki tüm mahkumların "koruyucu meleği" görevini üstlenmek zorunda. Güzellik yarışmasının organizasyonunu ve koruma görevini ise kadın gardiyanlar yerine getiriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.