Harika Avcı'dan o haberlere cevap!

Yaşadığı bunalım ve maddi kriz nedeniyle yıllardır sahnelerden uzak kalan Harika Avcı'nın emekli olmayı reddettiği iddia edilmişti. Ünlü isimden konuyla ilgili açıklama geldi.

17 Kasım 2021, Çarşamba 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

80'li yılların aranan isimlerinden Harika Avcı'nın maddi zorluklar yaşadığı iddia edilmişti. Bir pansiyona yerleştirilen Avcı'nın ev kirası ve faturalarını bir iş insanı ile hayranının ödediği haberleri geçtiğimiz aylarda magazin gündeminde de yer almıştı. Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci de Harika Avcı'nın ev kirasını ödemek için sanatçıya ulaşmaya çalışmıştı. Ancak Ciğerci, 61 yaşındaki usta isme ulaşmayı başaramamıştı.


80'li yılların aranan isimlerinden Harika Avcı'nın maddi zorluklar yaşadığı iddia edilmişti. Bir pansiyona yerleştirilen Avcı'nın ev kirası ve faturalarını bir iş insanı ile hayranının ödediği haberleri geçtiğimiz aylarda magazin gündeminde de yer almıştı.

Son olarak Avcı'nın emekliliği reddettiği ileri sürüldü. Sanatçının ev kirasını ödeyen iş insanının, Harika Avcı'nın emeklilik işlemleri için resmi görüşmeler yaptığı, Avcı'nın da "Ya duyulursa?" diyerek, bu durumu kabul etmediği konuşuluyor. Harika Avcı'nın teklifi kabul etmiş olsa, 5 bin TL emekli maaşı alacağı da iddia edildi.


Hakkında çıkan haberlerin ardından suskunluğunu bozan Avcı, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ünlü sanatçı, şu sözlerle isyan etti:

"Benimle uğraşmayı alışkanlık haline getirmiş bazı kişiler ve mecralar tarafından ortaya atılan yeni bir haberin varlığını öğrenmiş bulunmaktayım" diyen sanatçı, "Haber hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Benim üzerimden bu tip haberler yaptırtan, yapan ve yayanları kınıyorum."


Öte yandan daha önce Harika Avcı'nın fazla kilolarından kurtulmak için bıçak altına yattığı ileri sürülmüştü. Yaşadığı maddi krizler ve bunalım nedeniyle sahnelerden uzak olan Avcı'nın eski günlere dönmek için bu kararı aldığı da iddia edilmişti.


Harika Avcı, hakkında çıkan haberlerin ardından konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Sessizliğini bozan ünlü isim, "İtibarsızlaştırmak, karalamak, hedef göstermek için şahsıma yönelik bir algı operasyonudur gidiyor ve kasıtlı olarak olaylar olduğundan farklı gösterilmeye çalışılıyor. Nefrete sevk eden, manipülatif, abartılı, asılsız, adaletsiz, vicdan yoksunu ithamlarla iddialarla karşı karşıya getirilip, polemiklere çekilmek isteniyorum" demişti.

"Hiç tanımadığım ya da haklı nedenlerle ilişiğimi kestiğim insanlar bile utanmadan benimle ilgili bir de şov peşine düşüyorlar. Bunlar iyi taktikler ama tutmaz." ifadelerini kullanan Harika Avcı, "Öncelikle samimiyetsizler ve inandırıcı değiller. Dahası taraflı ve çelişkili oldukları her hallerinden görülüyor, üstelik tepki de alıyorlar. Çünkü Türk halkı zekidir, ben bir açıklama yapmasam dahi, kimi nereye koyacağını çok iyi bilir. En derin sevgi ve saygılarımla canlarım..." diye konuşmuştu.


Avcı, ayrıca sözlerini, "Bu arada şu fotoğraf meselesi... Ben tüp mide ameliyatı yeni olmadım. Araştırmadıkları nasıl da bariz. 20 Ocak 2017'de paylaşılan bir fotoğrafı sanki yeniymiş gibi veriyorlar. Ayrıca o açıdan kim fotoğraf çekilirse çekilsin öyle çıkar" şeklinde noktalamıştı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beren Saat: 10 sene sonra ilk!