Harry Potter serisinin Cho Chang'inden ırkçılık açıklaması

Harry Potter yıldızı Katie Leung, tanıtımcıların kendisinden kitap serisinin hayranlarından gördüğü ırkçı zorbalık tecrübesini gizlemesini istediğini iddia etti.

13 Mart 2021, Cumartesi 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

J.K. Rowling'in satış rekorları kıran romanlarının film uyarlamalarının dördünde Leung, Daniel Radcliffe'in canlandırdığı Harry'nin hoşlandığı Cho Chang karakterine hayat vermişti.

Chinese Chippy Girl adlı podcast'e verdiği yeni röportajda Leung, gençken seride çalışmanın olumsuz taraflarından bahsetti. Bunların arasında kendisine verilen rol yüzünden serinin hayranlarının tacizine maruz kalmak da vardı.


Leung, "O dönem internetin, hayran kültürünün ve o tarz şeylerin yükselişte olduğu bir dönemdi" diye anımsadı.

16 yaşında bir ergen olduğum için bırakın dünyanın ne düşündüğünü, okulda bile insanların ne düşündüğünü önemsiyordum. Orada çok fazla baskı vardı. İnsanların hakkımda ne düşündüğüne kendimi çok kaptırmıştım."

Leung eskiden Google'dan kendisini arattığını ve yorum kısımlarında, mesaj panolarında ve kendisini küçümsemeye adanmış "nefret sitelerinde, çok fazla ırkçı saçmalık" bulduğunu söyledi. Fakat maruz kaldığı ırkçılığın alenen üzerine gitmek yerine tanıtımcıların kendisine böyle bir şey yokmuş gibi davranmasını önerdiğini iddia etti.


Bana 'Ah, Katie bak, biz bunları görmedik, insanların bahsettiği bu internet sitelerini görmedik' dediklerini hatırlıyorum. 'Ve bilirsin, eğer sana sorulursa sadece bunların doğru olmadığını, gerçek olmadığını söyle.' Ve ben de sadece başımı salladım. Bizzat gözlerimle görmüş olsam bile, 'Tamam, tamam' dedim. 'Tamam, evet, her şeyin harika olduğunu söyleyeceğim' dedim.

Leung, Harry Potter filmlerinin bir parçası olduğu için hâlâ "çok minnettar" olduğunu ama o sırada sessiz kalması yönündeki tavsiyeye uyduğu için uzun süredir pişmanlık duyduğunu sözlerine ekledi. Oyuncu, tanıtımcıların Potter serisiyle ilişkili olup olmadığınıysa açıklamadı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zombi istilasına hazırlık: Tüm zamanların en iyi 10 zombi filmi