Önceki Fotolar

Harun Kolçak'a veda (Cenazesine kimler katıldı?)

Pop müziğin sevilen ismi Harun Kolçak Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Gemlik'e gönderildi

22 Temmuz 2017, Cumartesi 11:21
A A

Çelik Erişçi, Harun Kolçak’tan övgü ile bahsederek, ''Çok zarif barışsever, bütün ülkeye her zaman sevgi üzerinden söylemi olan bunu da şarkıları ile aktaran bir sanatçı. Hepimizin başı sağ olsun. En son hastaneye yatmadan bir hafta on gün önce görüşmüştük. Hastane olmadığında daha iyiydi hastaneyi sevmiyordu. Moralle yürüyen bir hastalıktı. Hepimiz gücümüz yettiğince moralini yüksek tutmaya çalıştık. Dediğim gibi en yüksek morali albümüne karşı gösterilen ilgiden aldığını düşünüyorum. Son bir buçuk 2 yıllık süreç tamamen halkın duaları ile oldu. Hepimizin başı sağ olsun dedi.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun ise Allah'tan rahmet dileyerek, ''Çok üzücü. Burada hep beraber onu uğurlayacağız. Allah babasına sabır versin çok zor bir durum. Yaşı da oldukça ileride şu anda yaşayan bir efsanedir babası. Yaşayan en büyüğümüzdür. Çok mükemmel ve zarif bir insandı. 62 yaş bugün için önemli bir yaş değil'' diye konuştu.

Harun Kolçak'ın cenazesi defnedilmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine götürüldü.

BABA EŞREF KOLÇAK CENAZEYE NEDEN KATILMADI ?

BABA EŞREF KOLÇAK CENAZEYE NEDEN KATILMADI ?

Gemlik İlçe Mezarlığı'nda 7 yıl önce kaybettiği eşi Özcan Kolçak’ın mezarının üzerine gömüleceğini ifade eden Harun Kolçak'ın babası Eşref Kolçak, "Benim de mezarım orada. Eşimin yanına kendi mezarımı da yaptırdım. Eşimin mezarının üzerine defnedilecek. İnşallah ikindi namazını da burada kıldırıp, orada defnedeceğiz. Sağlık sorunlarım sebebiyle İstanbul'daki törene katılamayacağım dedi.

Bazı ünlü isimlerin de cenazeye çelenk gönderdiği dikkat çekti. O isimlerden biri de İrem Derici.

İrem Derici, düet yapıp, klibinde oynattığı Harun Kolçak'ın ölüm haberinin ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşıma şu notu düşmüştü:

''Ben nasıl nefes alayım şimdi? benim çocukluk hayalimi gerçekleştiren adam nereye gitti????!!!! Bekle beni orada çünkü kaçınılmaz son. Geleceğim yanına. Ciğerim yanıyor, göğüs kafesimde filler tepişiyor, hey gidi Harun hey! İyi ol gittiğin yerde. Cennetlik adam. Söküp neremi parçalayacağımı bilemiyorum şu an. Seni çok seviyorum büyük müzisyen, Abi, arkadaş! Soldum bittim benim canım delim, bekle beni...''

İrem Derici'nin 1 yıldır aşk yaşadığı ve geçen Haziran'a ayrıldığı Lider Şahin'le tekrar barışıp Karadağ'a gittiği öğrenildi.

İrem Derici'nin gönderdiği çelenk

Ayşegül Aldinç

Nuri Alço

Tan Taşçı

Aşkın Nur Yengi'nin gönderdiği çelenk.

Ziynet Sali'nin gönderdiği çelenk.

BABA KOLÇAK'TAN EN ACI VEDA

BABA KOLÇAK'TAN EN ACI VEDA

Harun Kolçak'ın  cenazesi Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından babası Eşref Kolçak'ın yaşadığı Bursa'nın Gemlik ilçesine getirildi. Gemlik Merkez Camii'ne getirilen Kolçak'ın cenaze törenine sevenleri akın etti. Tabutun yanında bulunan Kolçak'ın fotoğrafı ve tabutla fotoğraf çektirmek isteyen hayranları adeta sıraya girdi, zaman zaman gergin anlar da yaşandı.

Teşvikiye'deki cenaze törenine katyılamayan ama Gemlik'teki Cenaze namazına katılan baba Eşref Kolçak, taziyeleri kabul ederken, duygu dolu anların yaşandığı törende sevenleri Harun Kolçak için dualar etti. Harun Kolçak için kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinden helallik alındı. Oğlunun tabutunu omuzlayarak son yolculuğuna uğurlayan baba Eşref Kolçak, ayakta durmakta güçlük çekti.

Ardından ilçe mezarlığında bulunan aile kabristanındaki 7 yıl önce hayatını kaybeden annesi Özcan Kolçak’ın mezarının üzerine defnedilen usta sanatçı için gözyaşları sel oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Instagram'da ünlüler (22 Temmuz 2017)