Hastalığı manken olmasını engelleyemedi!

Melanie Gaydos diş, tırnak, saç ve kemik gelişimini etkileyen genetik bir hastalık olan ektodermal displazi hastası

02 Eylül 2015, Çarşamba 14:35
A A

Melanie Gaydos diş, tırnak, saç ve kemik gelişimini etkileyen genetik bir hastalık olan ektodermal displazi hastası. Sağlık durumuna rağmen başarılı bir mankenlik kariyerini sürdüren genç kadın hastalığının onu durduramayacağını söylüyor.

Nadir rastlanan bir genetik hastalık olan ektodermal displazi hastası olan Melanie Gaydos moda endüstrisinde başarılı olmakta kararlı.

Hastalık saç, tırnak, diş, kemik ve kıkırdak yapının gelişimini engelliyor.

Sağlık problemleri nedeniyle Gaydos'un saçları ve dişleri yok. Gaydos peruk takmayı ve takma diş kullanmayı rahatsız edici bulduğu için reddediyor.

Daily Mail'de yer alan habere göre şarkıcı Miley Cyrus'ta Melanie Gaydos'un hayranları arasında yer alıyor.

“Her zaman hayatımda büyük bir şey yapmak, bir ilan panosunda ya da televizyon ekranında kendimi görmek istemişimdir.” diyen Gaydos New York'taki Pratt Enstitüsünde güzel sanatlar eğitimi alıyor.

Kendi portrelerini çekmeye başladıktan sonra dış görünüşüyle barışan ve sıra dışı güzelliğini keşfettiğini belirten genç kadın en sonunda bir arkadaşının ısrarıyla mankenlik yapmaya karar vermiş. Kendisine görünüşü hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Gaydos “ Hastalığım canımı sıkmıyor ama bazen görünüşümle ilgili başka insanların söylediği şeyler beni üzebiliyor.” diye yanıtlıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...