Hastalıklarınızın ilacı aslında elinizde | Refleksoloji

Ellerinize bakınca sadece 'el' görüyorsanız bu haberi okuduktan sonra tekrar düşüneceksiniz

03 Haziran 2017, Cumartesi 11:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Refleksoloji uzmanları, bden ve zihninizi güçlendiren çok sayıda aktif nokta olduğunu savunuyor ve pek çok hastalığın tedavisinin ellerden geçtiğini söylüyor. İşte en çok kullanılan yöntemler Baş parmak Başparmak anksiyete ve baş ağrılarından sorumlu. Sinirsel bir baş ağrısı yaşıyorsanız, başparmağınızı yumuşak bir şekilde yaklaşık 5 dakika boyunca tutun. Refleksoloji uzmanları, ağrıyı hafifleteceklerini söylüyor.

İşaret parmağı Bu parmak kas ağrıları, hayal kırıklığı, korku ve utanç duygularını kontrol ediyor. Minesota Üniversitesi'ndeki çalışmaların gösterdiği gibi, sırt ve kas ağrısı olan hastalar bir dizi refleks terapisi sonrasında daha iyi hissediyorlar. 5 dakika boyunca işaret parmağınızı diğer elinizle  tutmanız yeterli.

Orta parmak Kendinizi öfkeli veya her zamankinden daha yorgun hissederseniz orta parmağınıza bastırdığınızda hafiflersiniz. Çalışmalar bu egzersizin kan basıncını düşürdüğünü ve yatıştırdığını gösteriyor.

Yüzük parmağı Yüzük parmağınızı yumuşak bir şekilde 5 dakika boyunca tutarsanız, negatif duygular ve hüzünler kaybolur.

Serçe parmak Serçe parmak stres ve gerginlikten sorumlu olarak görülüyor. Ayrıca kendinize olan güveniniz hafiften düştüyse serçe parmağınızdan yardım alabilirsiniz. 5 dakika boyunca masaj yapın yeter.

Avuç içi masajı Parmaklarınızı diğer elinizin avuçinin ortasına basın, dairesel hareketlerle masaj yapın ve üç kez derin nefes alıp verin. Refleksoloji uzmanları, avuç içinin duyguların merkezi olduğunu söylüyor. Araştırmalara göre, avuç içlerine düzenli masaj yapılması mide bulantısı, stres ve kabızlığı önlüyor.

Avuç içlerinizi birleştirince... Bu hareket genellikle meditasyonda kullanılıyor. Konsantre olmaya ve düşüncelerinizi düzenlemenize yardımcı oluyor. Avuç içlerinizi birleştirerek kan dolaşımınızı da artırabilirsiniz.

Surya Mudra hareketi  Bu pozisyon sindirim sistemi ve metabolizmanızın iyi çalışmasına yardımcı olur. Bu teknik, düşük kan basıncı ve iştah kaybına karşı da kullanılır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tazmanya'daki trajedi: Yüzlerce balina karaya vurdu, sadece 70’i kurtarıldı