Hastane önünde acı bekleyiş

İstanbul'da dün akşam saatlerinde gerçekleşen iki ayrı bombalı saldırıda yaralananların yakınlarının, hastanelerdeki bekleyişi sürüyor

11 Aralık 2016, Pazar 14:05
A A
Çevik kuvvet ekiplerinde görev yapan polis memuru Samet Ardahan’ın akrabalarından Bora Erten, detaylı bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, “Şehit yakınlarına başsağlığı diliyorum. Beklemiyorduk böyle bir şeyi. Kendisi sanırım maçta görevliymiş. Toplanma merkezindeyken olay olmuş. Biz de şu an sadece duyduklarımızdan biliyoruz” dedi.
 

ŞARAPNEL PARÇASI GELMİŞ


İsmini vermek istemeyen bir polis yakını, patlama haberini aldıklarında tarifsiz bir durum yaşadıklarını anlatarak, “Biz o bölgede görev yaptığını biliyorduk. Televizyonlardan patlama haberini aldığımızdaki durumu anlatmak mümkün değil. Gördük kendisini, durumu gayet iyi. Sırtından yaralanmış, bir şarapnel parçası gelmiş” ifadelerini kullandı.
 

KUZENİM SELİN DOLMUŞTA YARALANDI


Patlamaya Taksim’e gitmek için bindiği dolmuşta yakalanan Selin Çelik’in yakını Tankurt Karamuk ise maç saatinde kendisinin de orada olduğuna dikkat çekerek, “Beleştepe denilen yerde dolmuşun içerisindeymiş benim kuzenim. 28 yaşında, Selin Çelik. Şu anda yoğun bakımda. Durumu çok ağır, müdahale edilemiyor. Bekliyoruz hala. Arkadaşları ondan haber alamayınca hastane hastane dolaşıyorlar, sonra ablalarına haber veriyorlar, o şekilde bulunuyor. Çünkü kimlik tespiti de mümkün değil. Cüzdanı falan yok ortada, dövmesinden tanımış arkadaşı. Yaralanan az sayıda sivilden biri kendisi ama içinde bulunduğu dolmuş da doluymuş. Patlamanın çok yakınındaki bir dolmuştaymış. Selin de kafasından yaralanıyor. Kader, bir saat önce olsa, ben de oradaydım” şeklinde konuştu.

Çevik Kuvvet polisleri de Acil servis önünde yaralı görev arkadaşlarından gelecek iyi bir haber için bekliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.