Hastanede tek ziyaretçiye izin

Hastanede tek ziyaretçiye izin

Hastanede tek ziyaretçiye izin

17 Mart 2020, Salı 00:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir dizi karar alındı. Başhekim Prof. Dr. Bülent Aydınlı, hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmesi kararı alındığını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle bir dizi tedbirler alan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi malzeme stok kontrolleri ve eksiklerinin tamamlanması konusunda titiz çalışma yürüttü. Hastanedeki bütün birimlerin periyodik aralıklarla dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Her birimin günlük olarak hijyen kontrolleri de gün içinde belirli aralıklarla yapılıyor.

Yurt genelinde alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azalmasına yönelik tedbirlerin AÜ Hastanesi'nde de alındığını ifade eden Başhekim Prof. Dr. Bülent Aydınlı, mesai saatleri dışında belirlenmiş bir zaman içerisinde sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmesi kararı alındığını açıkladı.

Yoğun bakım servisinde yatan hasta ziyaretlerinin yasaklanması, hasta refakat hizmetlerinin sınırlı sayıda tutularak mümkünse aynı kişi tarafından sağlanması gerektiğini açıklayan Prof. Dr. Aydınlı, "Bu konuda tüm hasta ve hasta yakınlarının gerekli hassasiyeti göstereceklerine inancımız var. Koronavirüs hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, internet sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızdaki ilgili bölümden bilgi edinebilir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkent'te virüs temizliği