Hastaneler acemi kasaplarla doldu!

Hastaneler acemi kasaplarla doldu!

Kurban Bayramı'nın başlaması ile birlikte kurbanlık hayvanlarını kendileri kesmeye çalışan çok sayıda vatandaş, çeşitli yerlerinden yaralandı. Kesim sırasında yaralanan acemi kasaplar, hastanelerin acil servislerine hücum etti

04 Ekim 2014, Cumartesi 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kurban Bayramı’nın gelmesiyle acemi kasaplar yine sahneye çıktı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kurbanlıklarını keserken kendini kesen vatandaşlarla dolup taştı. Kimi vatandaşlar elini keserken, kimilerinin de hayvanın üzerine düştüğü öğrenildi. Bazı acemi kasaplar ise hastaneye gülerek geldi. Yaralı kasaplara sağlık çalışanları müdahale etti.

Durumdan utandığı için inşaattan düştüğünü söyleyen bir yaralı, daha sonra durumu itiraf ederek “Kurbanı götürürken hayvan üzerime düştü” dedi.
Bir başka acemi kasap ise, “Benim suçum değil, bıçağın suçu” şeklinde konuştu.

'ACEMİ KASAPLAR BÖYLE OLUYOR'

Kurban keserken yaralanan bir başka vatandaş ise, “Kendi kurbanımı kendim keserken bıçağın üzerine düştüm” dedi. Acemi kasap gülerek, “Bu işi ben biliyordum ama kendi kendimizi kestik. Aslında ben değil ama ağabeyim kesti” derken, bir diğer acemi kasap ise “Acemi kasaplar böyle oluyor. Elimi kestim” dedi.

Öte yandan kurban kesildiği sırada kan gören bir vatandaş bayılarak hastaneye kaldırıldı.

ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA

Adana’da, Kurban Bayramı'nın ilk günü kurban keseyim derken kendine zarar veren acemi kasaplar, hastanelerin acil servisine akın etti. Yaralılardan birinin "Damdan düştüm" demesi dikkat çekti.

Kurban Bayramı'nın ilk günü bayram namazının ardından kurbanlar kesilmeye başlandı. Kurbanların kesilmesiyle birlikte acemi kasaplar geçmiş bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hastanelere akın etti.

Kurbanı kesme ya da derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla hastanelere getirilerek tedavi altına alındı. Kurban yüzerken ayağını kesen bir kişi ambulansla hastaneye getirildi. Acemi kasap kendisini görüntüleyen basın mensuplarına "Çekmeyin" diye tepki gösterdi. Acemi kasaplar arasında kadın, erkek ve çocukların olması dikkat çekti.
Bazı vatandaşlar acemi kasaplığını gizlemek için görüntülenmek istemedi. Bir kişi ise komşusunun kurbanlığını keserken diz kapağını kesti. Bir acemi kasabın kurbanı keserken kendisini de kesmesine rağmen basın mensuplarına "Damdan düştüm" demesi dikkat çekti. Bir vatandaş kafası sarılı halde hastaneye geldi.Bir vatandaş kurbanlığı kesmek için yoldan değil de duvardan atlayıp gitmek isterken bileğini kırdı. Saat 10.30’a kadar kent merkezindeki kamu ve özel hastanelere kadın erkek 60’a yakın yaralının geldiği öğrenildi.

KURBANLIK YERİNE KENDİLERİNİ KESTİLER

Konya’da kurban kesmek için kolları sıvayan acemi kasaplar, kesim sırasında kendilerini yaralayınca hastanelere koştu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nın ilk gününde bildik manzaralar yaşandı. Bayram namazının ardından kurbanlıkları kesmek için bıçağı eline alan acemi kasaplar kendilerini yaraladı. Çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar, kendi arabalarıyla ya da ambulanslarla hastanelerin acil servislerine getirildi. Bazı acemi kasaplar yaralanan ellerini kameralardan gizlerken, ayağını kesen bir vatandaş yakınıyla birlikte hastaneye girişi sırasında “Herkes elini keser, biz ayağımızı kestik” dedi.
 
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 1 saat içinde 6 yaralı başvurdu.
 
İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakırköy’de halk ekmek büfesini yakan şüpheli gözaltına alındı