Hastaneye gitmesi gerekiyordu, İŞKUR'a gitti

​Erzurum Çat’a bağlı Değirmenli köyünde Yakup Algan (32) tarlada çalışırken ayağı takılınca düştü. Sağ omzu çıkan Yakup Algan tedavi olmak için kent merkezine gitti

27 Nisan 2018, Cuma 06:32
A A

TARLADA TAKILIP DÜŞTÜ


Acısına rağmen parasızlıktan hastaneye minibüsle giden Yakup Algan, İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) önündeki kalabalığı gördü.


ÖNCE BAŞVURU SONRA HASTANE


Merak edip ne olduğunu soran Yakup Algan, asgari ücret karşılığı iş başvurusu yapıldığını öğrendi. Bunun üzerine hastaneye gitmekten vazgeçen Yakup Algan başvuru yapmak için sıraya girdi. 3 saat sıra bekleyen Yakup Algan başvurusunu yaptıktan sonra hastaneye gitti. Yakup Algan “İşsizlik can acısından beter” dedi.‘HİÇ SİGORTAM OLMADI’


Yakup Algan “Önce hastaneye gitmem gerekiyordu. Ama köyde yapacak iş yok. Kalabalığa bakılırsa işe girme ihtimalim çok az. Bir umut içinde yaşayacağız. Bugüne kadar hiç sigortam olmadı” diye konuştu. İŞKUR, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde binlerce kişiye asgari ücret karşılığında kamuda 6 aylık iş veriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.